Podcast

Fotoğrafın Cinsiyeti

Miratın Puslu Fotoğraf Atlası’nın bu bölümündeki sesli düşünme seansım, fotoğrafın cinsiyetine odaklanıyor.

Bana kalırsa fotoğrafın cinsiyeti meselesi böyle tek bir podcastte ele alınıp tamama erecek bir konu değil…

Üzerine akademik bir çalışma yapılmaya değer… ve oldukça da önemli… Fakat ben her zaman olduğu gibi fotoğrafa dair alternatif konu ve düşüncelere bir kapı aralamak derdindeyim. Bu noktadan sonra işi erbaplarına bırakmayı daha doğru buluyorum.

Fotoğrafın cinsiyeti üzerine düşüncelerimi sizlerle paylaşırken, bunu Henri Cartier-Bresson ile ilgili fazla dillendirilmeyen, ama bir o kadar karmaşık ve sıra dışı bir gönül ilişkisine gönderme yaparak bu seansımı gerçekleştirdim.


Fotoğrafın Cinsiyeti

Fotoğrafçı Cenk Mirat Pekcanattı’nın fotoğrafa dair sesli düşüncelerini paylaştığı bu podcast, ülke fotoğrafına yepyeni bir soluk getirmeyi ve benzer üretimler için ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Fotoğrafın tekniğinden ziyade felsefe, kuram ve etiği üzerine odaklanan bu podcast büyüyünce periyodik olarak yayımlanmayı hayal ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.