Haberler

Halide’nin Kino Uygulaması iPhone Video Çekiminde Devrim Yaratmayı Hedefliyor

Ekip, ödüllü fotoğraf uygulaması Halide‘nin yedinci yıl dönümünü kutlamak amacıyla iPhone için profesyonel video kamera uygulaması Kino’yu duyurdu.

Halide geliştiricileri Orion ve Spectre gibi diğer görüntüleme uygulamalarıyla uğraşırken , Kino, ekibin orijinal Halide’nin gerçek bir eşini yaratmaya yönelik ilk girişimini temsil ediyor. Profesyonellere yönelik uygulama, videoları yakalamak, düzenlemek ve derecelendirmek için üst düzey özellikler ve işlevler sunar.

Ekip, Kino ile misyonunun “harika, sinematik videoyu kolaylaştırırken, aynı zamanda gerçek profesyoneller için yeterince güçlü bir uygulama sunmak” olduğunu söylüyor. Bu ruhla Kino, basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ancak tam bir manuel kontrole sahiptir.

Halide'nin Kino Uygulaması iPhone Video Çekiminde Devrim Yaratmayı Hedefliyor

Bununla birlikte, deneyimli veterinerler otomatik araçları geçersiz kılarak istedikleri ayarları ayarlayabilirken Kino, yeni başlayanların sinematik görüntüler elde etmesine yardımcı olacak çok gelişmiş özellikler vaat ediyor. Kino, örneğin kullanıcıların ayarlarda değişiklik yapmadan çekimlerde 180 derecelik deklanşör açısı elde etmesini sağlayan “AutoMotion” özelliğini içeriyor. Bu, pozlama değerlerinin otomatik kontrolü yoluyla elde edilir.

kino Promo and Lessons

Elbette bazen uygulamanın bu deklanşör açısını yönetemeyeceği kadar parlak olabiliyor. Bu durumda uygulama kullanıcıları uyaracak ve kullanıcılar, pozlamayı en uygun aralığa getirmek için telefonlarına nötr yoğunluk filtresi uygulayabilecekler. iPhone mükemmel deklanşör açısında çekim yapabildiğinde “Otomatik” etiketi yeşile döner ve kullanıcılar hazır olur.

Acemi dostu bir diğer özellik ise, kullanıcıların kayıt tuşuna basmasına ve otomatik renk ön ayarı uygulanarak sinematik görünümlü çekimler oluşturmasına olanak tanıyan “Anında Derecelendirme”dir.

kino Grades Glostrup Amsterdam

Geliştiriciler, “Bu, Apple Log ile gerçek bir oyun değiştirici: çok daha az işlemle video çekmenize olanak tanıyor” diye söz veriyor. “Biraz doğal gren, güzel vurgulamalar, muhteşem bir şekilde sinematik görünüyor. Apple’ın kamerası Log’u çekebilir, ancak onu düzenlemeniz gerekir ve ProRes‘te kodlanmıştır, bu da dev dosyalara neden olur. Instant Grade’de Kino, günlük video dosyası boyutu için HEVC’de çekim yapıyor ve seçtiğiniz renk ön ayarı doğrudan kaydınıza uygulanıyor.”

kino USB Recording Sunset

Halide, “Bunların hepsi oldukça acemi dostu gibi görünüyor ancak güçlü özelliklerden ödün verilmiyor” diyor. Kino doğrudan Fotoğraflara veya Dosyalara kayıt yapabilir; kompozisyon yönergelerini, izleme için video ve ses seviyelerini, cihaz bildirimlerini, USB-C depolamayla uyumluluğu (iPhone 15 Pro ve Pro Max’te en yüksek kaliteli video için gereklidir), kayıt formatını içerir. ön ayarlar, bir RGB dalga biçimi, odak zirvesiyle manuel odaklama, WB/AE kilidi, pozlama telafisi, kilitlenebilir kullanıcı arayüzü öğeleri ve daha fazlası.

“Halide’yi tanıyorsan, gerçekten gelişmiş şeyler paketlediğimizi biliyorsundur; Kino da ilk günden farklı değil. Bu iddialı bir v1,” diye açıklıyor Halide.

Custom recording settings in Landscape

Uygulamanın herkes tarafından yönetilebilir olmasını sağlamak için, yeni bir kullanıcı uygulamayı açar açmaz deneyim düzeyini seçebilir. Bu seçim, varsayılan olarak hangi ayarların kullanılabileceğini belirleyecektir. Uygulama aynı zamanda video oluşturmanın temelleri hakkında ücretsiz dersler de içeriyor.

Halide, uygulamanın özelliklerinden tam olarak yararlanmak için kullanıcıların Kino’yu iPhone 15 Pro serisiyle eşleştirmesini öneriyor ancak uygulama elbette eski iPhone’larda da çalışıyor. Ayrıca ön ayarlar, video kodlama seçeneklerine göre otomatik olarak ayrılır, böylece kullanıcılar yanlışlıkla cihazlarında çalışmayan birini seçmez.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

Lansmanı kutlamak için Kino şu anda yarı indirimle 9,99 dolardan satışta. Birkaç gün içinde fiyat 19,99 dolara yükselecek. Kino, anında ömür boyu lisansla birlikte geldiğinden bu bir abonelik maliyeti de değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.