Haberler

Leica M11 Monochrom

Leica, yalnızca siyah beyaz görüntüleri yakalayan çok çözünürlüklü tam çerçeve BSI sensörüne sahip dijital bir telemetre olan M11 Monochrom‘u duyurdu.

Yeni Bir Tek Renkli Telemetre

Kamera M11’in gövdesini kullanır ve tamamen metalden yapılmıştır. Leica, “zamansız çekicilik” olarak adlandırdığı şeye katkıda bulunan alüminyum üst plaka, safir cam ekran, suni deri kaplama ve çizilmeye karşı dayanıklı siyah kaplamaya özellikle işaret ediyor.

Kamera, çekeceği fotoğraflar gibi tamamen tek renkli ve Leica logosuna sahip değil, ancak optik vizörde şirketin abartısız, ikonik tasarımını vurguladığını söylediği koyu krom kaplamaya sahip.

M11 Monochrom

M11 Monochrom üç çözünürlükte çekim yapabilir: 60, 36 veya 18 megapiksel. JPEG ve DNG RAW formatında çekim yapar ve 125 ile 200.000 arasında genişletilmiş bir ISO aralığına sahiptir.

Şirket, “Sonuç olarak, içerik oluşturucular, en zor ışık koşullarında bile olağanüstü doğal görünen bir tanımla ve yüksek ISO aralığında bile son derece düşük kumlanmayla, en ince ayrıntıların bile benzeri görülmemiş bir yorumuyla görüntüler yakalayabiliyor” diyor.

M11 Monochrom yine dahili depolama özelliğine sahiptir ancak Leica bunu 256 GB’a genişletmiştir. Ayrıca pil bölmesine takılabilen bir SD karta da çekim yapabilir. Fotoğraf makinesiyle çekilen resimler, USB-C veya Bluetooth aracılığıyla Leica FOTOS uygulaması aracılığıyla aktarılabilir.

Leica M11 Monokrom 002
Leica M11 Monokrom 003

“Leica M11 Monochrom, mükemmel işçilik, yenilikçilik ve ikonik tasarım mirasından Leica M ailesinin değerlerine kadar bir mükemmellik geleneği üzerine inşa edilmiştir: Temel unsurlara odaklanan ‘Made in Germany’: Das Wesentliche.” diyor Leica.

Leica M11 Monokrom 004

Leica M11 Monochrom’un fiyatı 9.195 dolardır ve bugünden itibaren temin edilebilir.

Yeni Summilux-M 50mm f/1.4

Leica, yeni Monochrom’a ek olarak, Summilux-M 50mm f/1.4 ASPH’nin zarif ve yeni bir versiyonunu da duyurdu. “Efsanevi” bir optiğin yeniden tasavvuru olan lens, orijinalinin bilinen kompakt ve hafif tasarımı korunurken en son teknolojiyle yeniden yapılmıştır.

Dokuz yerine 11 diyafram bıçağına sahiptir ve yakın odak mesafesi 70 santimetreden 45 santimetreye çıkarılmıştır. İkincisi, yalnızca Leica mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilen çift kamlı dişli ile mümkün olur.

Leica M11 Monokrom 005

Sonuç olarak Leica, mesafe halkasının dönüş açısının önceki modele kıyasla büyük ölçüde genişletilebileceğini ve böylece odaklamanın tüm ayar aralığında daha da hassas hale geldiğini söylüyor.

Leica M11 Monokrom 006
Leica M11 Monokrom 007

“Aynı zamanda, ne çerçeve boyutu ne de odağın hassasiyeti değiştirilmedi, bu da lensin özellikle genişletilmiş yakın plan aralığında odaklanırken bile rahat tutulmasını sağlıyor. 70 santimetreye kadar odaklama, her zamanki gibi dijital ve analog M fotoğraf makinelerinin telemetre aracılığıyla yapılır. 70 ila 45 santimetre arasındaki genişletilmiş yakın çekim aralığında odaklanmak için ekranda Canlı Görünüm, Visoflex veya Leica FOTOS uygulaması kullanmak gerekiyor,” diye açıklıyor Leica.

Yeni Summilux-M 50mm f/1.4 ASPH gümüş veya siyah eloksallı versiyonda mevcuttur. Siyah versiyonun fiyatı 4.495$, gümüş versiyonun fiyatı ise 4.795$ olacak. Her ikisi de 13 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.