Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

One Eyeland Photography Awards 2022

29 sanatçıdan oluşan bir jüri, 55 ülkeden 3.600’den fazla görseli değerlendirdi. Jüri üyeleri 30 Kamera Ödülü ve ayrıca yüzlerce altın, gümüş ve bronz ödül verdi.

Değerlendirme paneli, ilgili kategorilerdeki bitirme konumuna göre puanları dağıtarak görüntüleri değerlendirir. Altın ödüller fotoğrafçılara 20 puan kazandırırken, gümüş ve bronz ödüller sırasıyla 10 ve beş puan değerindedir. Son olarak, “finalist” unvanını kazanmak, bir fotoğrafçının toplam puanına iki puan ekledi. Yarışmada fotoğrafçılar 33 altın, 141 gümüş, 296 bronz ve 230 finalist ödülü kazandı.

Taylandlı fotoğrafçı Jatenipat Jkboy Ketpradit “Yılın Fotoğrafçısı” unvanını alırken, Bulgar fotoğrafçı Yuliy Vasilev “Yılın Amatör Fotoğrafçısı” seçildi.

Fotoğrafçılar, yarışmanın reklam, editoryal, güzel sanatlar, doğa, insanlar, spor, özel ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli alt kategorilerinde en fazla 10 giriş yapabilir.

Profesyonel fotoğrafçı Ketpradit, ikinci sırada bitiren Andre Boto’yu 15 puan ve üçüncü sırada bitiren Azim Khan Ronnie’yi 28 puan geride bırakarak 130 puan kazandı.

Fotoğrafçılar Satheesh Nair (38 puan) ve Nana Hank (31 puan) ilk üçe girerken, Yuliy Vasilev amatör kategoride 49 puan alarak birinci oldu.

Bu arada, geçen yılki yarışmada Ketpradit’in 45 puanla “Yılın Amatör Fotoğrafçısı” unvanını kazandığını belirtmekte fayda var.

One Eyeland Photography Awards 2022’nin 700’den fazla kazananının kapsamlı listesi One Eyeland’da mevcuttur. İnsanlar, uzun listedeki tüm kategorilerdeki ödüllü görselleri görebilir.

2023 One Eyeland fotoğraf yarışması için başvurular açıldı. Web sitesi ayrıca günün, haftanın ve ayın fotoğrafı yarışmalarına da ev sahipliği yapıyor ve katkıda bulunan fotoğrafçıların aktif bir sıralamasını sürdürüyor .

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu