fbpx
Sergiler (Arşiv)

Uwe Ommer – Fifty Years & More to Come

Meslekte 52. yılını kutlayan Alman asıllı fotoğraf sanatçısı Uwe Ommer’ın “Fifty Years & More to Come” (Elli Yıl ve Dahası) başlıklı bireysel sergisi Gama Art Gallery’de ziyaretçilerini bekliyor.

Nü fotoğraf sanatçıları arasında yaşayan en ünlü birkaç sanatçıdan birisi olan Uwe Ommer’in retrospektif içerikli son çalışmalarından bazı örneklerin de ilk defa sanatseverler ile buluşacağı “FIFTY YEARS & MORE TO COME” adlı kişisel sergisi Cüneyt Ayral’ın küratörlüğünde açıldı.

Sergisinin açılışında hazır bulunacak olan sanatçı “İstanbul gibi tarihi bir şehirde üçüncü kez sergimin açılıyor olması elbette heyecan verici, ancak galiba ben İstanbul’a alışmaya başladım. 1000 Aile sergisi için fotoğrafını çektiğim bazı aileler geleceğimi öğrenince beni arayıp gelip gelemeyeceğimi sordular, onlarla aradan yıllar geçtikten sonra buluşmak hoş olacak” dedi.

Uwe Ommer’ın en önemli özelliklerinden birisi ünlü isimlerin fotoğraflarını çekmiyor oluşu: “Benim için herhangi insanlar ve herhangi vücutlar önemlidir, ünlülerin fotoğraflarını çeken çok sanatçı var, oysa benim derdim yarına bugünü bırakmak” diyen Uwe Ommer fotoğrafları ile hiciv de yapmaktan geri durmamış ve özellikle politik figürleri hicveden fotoğraflar da çekmiş.

Fotoğraf çalışmalarına reklam fotoğrafı ile başlamış olan Ommer, bundan 52 yıl önce Fransa’nın başşehri Paris’e yerleşmiş ve yaşamını burada sürdürmektedir.

Küratörlüğünü Cüneyt Aryal’ın yaptığı 1000 Families ve Families & Teens serileri dünyanın pek çok şehrinde açık hava sergilerinde sergilenmekte olan sanatçının Nü fotoğraflarından oluşan geniş bir seçki 1-13 Kasım 2018 tarihlerinde Pazar – Pazartesi günleri hariç her gün 13:00-  19:00 saatleri arası Gama Art Gallery’de izlenebilir.

Gama Art Gallery
Turnacıbaşı Sk. 21 Beyoğlu-İstanbul
(Galatasaray Hamamı girişi karşısı)

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.