Haberler

Video odaklı Sony FX3 tanıtıldı

Sony, yeni tam kamera aynasız fotoğraf makinesi Sony Alpha 1 sonrasında Sony FX3 modelini de resmi olarak tanıttı. İşte detaylar;

Video odaklı Sony FX3 tanıtıldı

Sony FX3, firmanın video odaklı en yeni ve en ufak modellerinden oldu. Markanın diğer “Sinema Serisi” kameralarından farklı olarak her zaman taşınabilecek bir seçenek oluşturan ürün, pil ile beraber 715 gram ağırlığında. Arkasında hareketli bir dokunmatik ekran yer alan ve gövde üzerine konulan bağlantı noktalarıyla rahat şekilde “cage” kullanmaya gerek kalmadan özelleştirilebilen FX3, teknik olarak baktığımız zaman 10,2 megapiksel FF (Tam Kare) bir CMOS sensör üzerine kuruluyor.

Video odaklı Sony FX3 tanıtıldı

15 durak dinamik aralık sunan sensör, 400 bin ISO’ya çıkış yapabiliyor. Elbette lensleri değiştirilen E-Bayonet kamera, fotoğraf serisinden Sony Alpha 1 gibi 8K video çekemiyor. FX6’dan gelme gelişmiş bir AF sistemi taşıyan FX3 maksimum 4K 120 FPS video kayıt altına alabiliyor. Çok daha yüksek çözünürlüklü ana sinema kameralarının yanına özellikle yavaş çekim gereken aksiyon anları için harika bir yardımcı olacak kamera, sensör tabanlı beş eksende görüntü sabitleme (IBIS) ile elde çekimleri oldukça stabil hale getirebiliyor.

video odakli sony fx3 resmen tanitildi iste fiyat ve ozellikleri 1

Bünyesinde tam boyutlu bir HDMI portu yer alan ürün, video odaklı olmasına rağmen istenirse elbette fotoğraf da çekebiliyor. Yerleşik ND filtrenin olmadığı Sony FX3, birçok programlanabilir buton ile geliyor. Bünyesinde kayıt göstergesi odaklı birden fazla LED ışığın kullanıldığı FX3, sürpriz olmayacağı üzere çift hafıza kartı yuvası kullanıyor.

video odakli sony fx3 resmen tanitildi iste fiyat ve ozellikleri 2

Sony FX3 genel olarak ses getiren bir model oldu

Bünyesinde aktif soğutma sistemi olan gövde, bu sayede ısınma sorunu olmadan hafızası kadar 4K 60 fps video çekebiliyor. Dış kaplamasını çok beğendiğimiz gövdenin açıklanan Avrupa fiyatı 3.900 dolar seviyesinde yer alıyor. Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor olsa da yakında Türkiye’de de elde edilebilir olacak FX3, direkt olarak video profesyonellerine ve spesifik ihtiyaçlara odaklanıyor. Sony’nin bu modelden çok fazla satması beklenmiyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu