Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Bu sene 7.si düzenlenen Uluslararası Fotoğraf yarışmasının konusu “Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma; DÜNYA BİZİM EVİMİZ.“‘dir. Son katılım tarihi 2 Mayıs 2021‘dir ve yarışmaya katılım ücretsizdir.

Gittikçe artan Dünya nüfusu ve kırsal yaşamdan kentsel yaşama geçiş, yaşadığımız çevrede geri dönülmesi güç değişimlere sebep olmaktadır. Her geçen gün betonlaşma ile devleşen şehirler doğal yaşam alanlarını yok etmekte, küresel anlamda yaşanılan iklim değişikliği kaynaklı doğal afetler, gittikçe daralan el değmemişyaşamalanlarını daha da küçültmektedir.

Uluslararası Rotary birliği 2020 yılında 7. öncelikli konuyu “Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma” olarak belirlemiş ve dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek için yapılması gereken projeleri destek kapsamına almıştır.

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması
İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Göztepe Rotary Kulübü ve IFOD olarak biz de bu yıl 7. sini düzenlediğimiz uluslararası fotoğraf yarışması ile, her geçen gün artan çevre sorunları, plansız yaşam alanları ile doğaldan uzaklaşan toplumda, ekolojik yaşam bilincini oluşturmak ve doğa ile uyumlu yaşamı ifade edecek, sistemde yanlış uygulamalar sonucu kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden kurmak için, insana ve çevreye dost yaşamıözendirecek fotoğraf karelerini arıyoruz.

“Dünya Bizim Evimiz” mottosu ile, Çevre ve Doğal Yaşamı koruma konusunda farkındalık yaratma çabamıza katkıda bulunacak, tüm amatör, profesyonel fotoğraf severleri yarışmamıza katılmaya, dünyanın ve insanlığın sorunu olan bu konuya dikkat çekme gayretimize destek olmaya davet ediyoruz.

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

YARIŞMA TAKVİMİ:

Online Yarışmanın Başlangıç Tarihi

Son Fotoğraf Gönderim Tarihi

Jürinin Toplanması

15 Ocak 2021

2 Mayıs 2021 Pazar saat 23.00 (TSI)

8 Mayıs Cumartesi (Pandemi süreci içinde online olabilir)

Tarihve yer için jüri üyeleri ve ilgili kurumlar daha sonra bilgilendirilecektir.

Sonuçların Açıklanması

Sergileme ve Ödül Töreni

Ödüllerin Gönderimi ve Online Kataloglar

15 Mayıs 2021

10 Haziran 2021

1 Temmuz 2021

Not: Jüri toplanma tarihi ve sonuçların açıklanması gerekli görüldüğü durumlarda TFSF’ye yazılı olarak bildirilmek koşuluyla Göztepe Rotary Kulübü Derneği tarafından tek taraflı olarak değiştirilebilir/ötelenebilir.

ÖDÜLLER:

 • FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla kabulve ödül alan fotoğrafçıya verilecektir).
 • FIAP Altın Madalya
 • TFSF Altın Madalya
 • FIAP Gümüş Madalya
 • TFSF Gümüş Madalya
 • FIAP Bronz Madalya
 • TFSF Bronz Madalya
 • FIAP Mansiyonu (6 adet)
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü -Plaket
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü -Plaket
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü -Plaket
 • IFOD Özel ödülü (Plaket)
 • Kabul Alan (en fazla 50 adet -%25’i geçmemek kaydı ile-) -Sertifika

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI:

Yarışma sonuçları TFSF’nın http://tfsfonayliyarismalar.org ile Göztepe Rotary Kulübü Derneği’nin www.gozteperotaryclub.org ve IFOD https://www.ifod.org.tr/ adreslerinden duyurulacaktır. Sonuçlar ve puan kartları tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir. Düzenleme Kurulu e-mail, ödül ve dijital CD/DVD katalog gönderimi konusunda elinden geldiğince titiz davranacaktır ancak ödül ve katalog gönderim sırasında doğabilecek hasarlardan sorumlu tutulamaz. Katılımcılar, yarışma başvurusu sırasında kullandıkları adreslerin bu şekilde yapılacak her türlü teslimata esas yasal ikametgâh adresleri olduğunu kabul ederler.

Katılımcıların adresleri yanlış temin etmesinden kaynaklanan hususlarda hiçbir şekilde İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği’nin sorumluluğu bulunmamakta olup; her türlü adres değişikliğinin de yazılı şekilde yarışma sekretaryasına iadeli taahhütlü olarak bildirilmesi zorunludur.

Yarışmaya katılmak ve daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.