Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

10. Uluslararası ”Güler Ertan” Fotoğraf Yarışması

10. Uluslararası ”Güler Ertan” Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 21 Haziran 2019’dur. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Fotoğraf yarışmasının amacı: Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) “10. Uluslararası ‘Güler Ertan’ Fotoğraf Yarışması-2019”un amacı, amatör veya profesyonel fotoğrafçıların fotoğraf sanatına ilgisini arttırabilmek; fotoğraf sanatının gelişimine ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlayabilmektir. 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ndan itibaren yarışmamızın ismine, fotoğraf sanatına verdiği katkılardan ötürü değerli fotoğraf sanatçısı “Güler Ertan”ın adı eklenmiştir.

Büyükçekmece Belediyesi ve BÜFOD 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2019, Sayısal (Dijital) kategoride ve 3 (üç) bölümden oluşmaktadır (Baskı kabul edilmeyecektir):
a. Sayısal: Serbest (Renkli) / Digital: Open (Color) > OC
b. Sayısal: Serbest (Siyah-Beyaz) / Digital: Open (Monochrome) > OM
c. Sayısal: Okumak (Renkli veya Siyah-Beyaz) / Digital: Reading (Color or Monochrome) > D

a.Yarışmaya katılım, tüm amatör veya profesyonel, fotoğrafçılara açıktır. Yürütme Kurulu, Yarışma Sekreteryası, Jüri üyeleri ve TFSF temsilcisi ile birinci dereceden yakınları, TFSF Kısıtlamalılar Listesi ile FIAP Kırmızı Listesi’ndekiler yarışmaya katılamazlar.

b. Katılımcılar Işık duyarlılığı yoluyla nesnelerin görüntülerini film ile tespit ettiği ve tarayarak sayısal hale getirdiği veya doğrudan sayısal fotoğraf tekniğini kullanarak elde ettikleri görüntüler ile yarışmaya katılabilirler.

c. Yarışmanın her kategorisine yarışmacılar 4 (dört)’er adet fotoğraf ile katılabilirler. Aynı fotoğraf veya aynı fotoğrafın Renkli ve/veya Siyah-Beyaz versiyonları birden fazla kategoriye gönderilemez.

Ödüller:

FIAP Altın Madalya
FIAP Gümüş Madalya
FIAP Bronz Madalya
TFSF Altın Madalya
TFSF Gümüş Madalya
TFSF Bronz Madalya
FIAP Mansiyon (6 adet)
Sergileme (En fazla 25 adet)
FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla kabul (sergileme+ödül) alan sanatçıya verilir.)

Detaylı bilgi ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.