Sergiler (Arşiv)

Zeynep Kayan : Geçici Aynılık

Zilberman Gallery – Istanbul Zeynep Kayan’ın galerideki üçüncü kişisel sergisi “Geçici Aynılık”a ev sahipliği yapıyor.

Sanatçının sanatsal pratiği, portre ve performansla bağlantılı olarak fotoğraf, video ve ses çalışmalarıyla oluşturduğu tekrara dayalı bir yapısal kurgunun varyasyonlarını araştırmaya odaklanıyor.

df5bf920e8a864f843f161b0a15794f0

Önceki çalışmalarında görüntünün yüzeyine uyguladığı müdahalelerle üretim sürecindeki değişimi ve hareket arzusunu görünür kılan Kayan, “Geçici Aynılık” sergisi için ürettiği çalışmalarında bedene herhangi bir malzeme olarak yaklaşmayı deniyor ve süreçteki hareketleri bu kez görüntünün yüzeyinden “içeri”sine taşıyor. Performatif tavırla oluşturulan videolarda boru, ayna, makas gibi yalıtıcı nesneleri kullanan sanatçı, nesneleri taklit ediyor, oluşturdukları boşluklara sığmaya çalışıyor, kimi zamansa arkalarına gizleniyor.

e696b04ad0f14481a3e813fe83ba5fac

“Geçici Aynılık” sergisi, 4 Mayıs tarihine kadar Zilberman Gallery–Istanbul’un Mısır Apartmanı’ndaki ana sergi mekânında ziyaret edilebilecek.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.