Sergiler (Arşiv)

Emre Erkmen – A Secret About a Secret

Mixer, Emre Erkmen’in 10 Haziran – 13 Ağustos tarihleri arasında ana galeri mekanında gerçekleşecek ‘’A secret about a secret’’ başlıklı solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Uzun zamandan beri sinema sektöründe görüntü yönetmenliği yapmakta olan ve film imgeleri üzerine deneyiminin gözlemlenebileceği Emre Erkmen’nin ilk fotoğraf sergisi A secret about a secret İstanbullu izleyicilere Mixer’de sunuluyor.

Metropol ve kırsalın farklı yaşamlarından kesitler sunan fotoğraflar, sinematografik bir kurguyla sergileniyor. Metropolle başlayan, kırsal kesimle süren ve dolambaçlı koridorlar arasında yer alan fotografik anlar her ikisinin karşı karşıya gelmesiyle son buluyor.

Bu fotografik anlarda saklı olan bilinmezlik, sırlarını önce sergiye sonra izleyiciye bırakıyor.

Emre Erkmen - A Secret About a Secret
Sergi Tarihi 13 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Dünyanın dört bir yanında çalışırken ve gezerken çekilen, sinema sahnesindeki gibi yatay olarak kullanılan fotoğraf imgeleri dünyamızın hem ilginçliğini hem de kendi içindeki çelişkilerini gösteriyor. Emre Erkmen’in belgesel duyarlılığındaki fotoğrafları hem dramatik sahneleri hem de gariplikleri ortaya koymakta. Kimi zaman şiddet dolu kimi zaman ise sakin ve ironik bir göz ile gösterilen yerleşimler Güney Amerika’dan Kuzey Amerika’ya, Asya’dan Avrupa’ya ve de elbette Türkiye’ye ait fotoğraflardan oluşmakta ve Emre Erkmen’in seyyarlığında gerçekleşmektedir.

İçinde yaşadığımız dünyada, şehirlerdeki bunca insanın “hayat anlarından” ve “pratiklerinden” görüntüler sinematografın gözünden gösteriliyor. İmgelerin arkasında yatan gerçeği arayan gözü ise izleyicinin “bakma pratiklerine” bırakıyor.

Emre Erkmen’in ‘’A secret about a secret’’ başlıklı kişisel sergisi, 10 Haziran –  13 Ağustos tarihleri arasında Salı’dan Cumartesi’ye 11.00 – 19.00 saatleri arasında izlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.