Teknoloji

Adobe Photoshop’un Yeni Nöral Filtresi Fotoğraf Restorasyonu Kolaylaştırıyor

Adobe, Photoshop’ta bozulmaya uğramış eski fotoğrafları yükseltmek için tasarlanmış yeni bir fotoğraf restorasyon sinir filtresi ekliyor.

Şu anda beta aşamasında olan sinir filtresi, kötü duruma düşen eski fotoğraflardaki çizikleri otomatik olarak kaldıracak, gürültüyü azaltacak ve renkleri düzeltecektir.

Adobe bugün, eski, buruşuk bir fotoğrafın saniyeler içinde saygın bir düzeye geri yüklendiğini gösteren, çalışırken fotoğraf restorasyon aracının bir videosunu yayınladı. Bir kadının kameraya baktığı fotoğrafta, Photoshop’un içeriğe duyarlı aracı kullanarak düzelttiği bir parça yırtılmış da vardı.

Adobe Photoshop'un Yeni Nöral Filtresi Fotoğraf Restorasyonu Kolaylaştırıyor

Şirket daha sonra, sepya renkli ve fotoğrafın yüzeyinde çok fazla dokuya sahip gibi görünen askeri tip bir kıyafet içinde genç bir çocuğun ikinci bir görüntüsünü gösterdi. Bir kez daha, fotoğraf restorasyonu sinir filtresi uygulandığında, dosyayı renkli, daha pürüzsüz bir resme dönüştürdü.

2Photoshop Add New Neural Filter to Make Photo Restoration Easier copy

Uzun zaman önce bir analog kamerayla çekilmiş eski, yıpranmış bir fotoğrafı özenle restore eden herhangi bir fotoğraf editörü, Photoshop’un saatlerce zaman kazanmak için tasarlanmış en son aracına hayran kalacak.

Sinir Filtreleri nedir?

Sinir filtreleri , tam görevleri otomatikleştirmek için tasarlanmış, Adobe’nin Photoshop için indirilebilir AI destekli eklentileridir. Görevler, bir fotoğrafı siyah beyaza dönüştürmek veya bir öznenin tenini yumuşatmak gibi inanılmaz derecede basit olanlardan farklıdır.

Bununla birlikte, beta, yüz ifadelerini değiştirmek gibi daha radikal, fütüristik şeyler yapabilen daha karmaşık sinir filtrelerine sahiptir. Fotoğraf düzenlemenin geleceğinin nasıl görünebileceğine dair dikkate değer bir bakış.

Photoshop’ta toplamda üç nöral filtre kategorisi vardır . “Öne Çıkanlar“, Adobe’den kullanıma hazır ve tüm kontrollerden geçmiş, kullanıma hazır filtrelerdir.

İkinci olarak, test için kullanılabilen “beta” filtreler vardır, ancak öğrenme modelleri veya iş akışları hala geliştirilmektedir. Yine de editörler, çıktının her zaman tutarlı olmayabileceğini bilerek bu filtreleri kullanabilir.

Üçüncüsü, henüz mevcut olmayan ancak Photoshop’ta nöral filtreler sekmesinin altında listelenen filtreler olan “bekleme listesi” var. Kullanıcılar, “İlgileniyorum” düğmesine basarak sesini beğendikleri favori filtrelerine oy verebilirler.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.