215639
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Siena Creative Photo Awards 2022

Uluslararası görsel sanatlar festivali Siena Awards, sanatsal ve çağdaş fotoğrafçılığın en iyilerini kutlayan Creative Photo Awards 2022‘nin kazananlarını açıkladı.

Yaratıcı Fotoğraf Ödülleri, Siena Ödülleri’nin ev sahipliği yaptığı çeşitli yarışmalardan biridir ve 17 kategoride kazananları içerir. 128 ülkeden fotoğrafçılar başvurularını yaptı ve imrenilen Yılın Fotoğrafçısı unvanı için yarıştı.

Kazanan her kategori fotoğrafı, 1 Ekim – 20 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında Toskana şehrinde düzenlenen Siena Ödülleri Festivali’nde, Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri ve Drone Fotoğraf Ödülleri‘nden başarılı girişlerin yanı sıra sergilenecek.

2022 Yılın Fotoğrafçısı

André Boto’nun yukarıda gösterilen “Yanlış İllüzyon” başlıklı fotoğrafı yarışmanın genel galibi unvanını kazandı. Fotoğraf, gezegendeki herkesi etkilemesine rağmen genellikle hafife alınan bir sorun olan küresel kirlilik sorununa ışık tutmak amacıyla Portekiz, Montijo’da çekildi.

Aşağıda kalan kategorilerin tüm kazananları bulunmaktadır.

Soyut

Siena Creative Photo Awards 2022
Annelik, Ana Joveva

Makedon fotoğrafçı Ana Joveva, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi kentinde çekilen “Annelik” adlı fotoğrafıyla Soyut kategorisinin birincisi oldu.

Yiyecek ve İçecek

217195
Balık, Yapabilirsin! – Yuliy Vasilev

Bulgar fotoğrafçı Yuliy Vasilev’in konserve ürünler yerine taze ve orijinal ürünler kullanmaya davet ettiği “Balık, Yapabilirsin!” fotoğrafı. bu yemek temalı kategoride kazandı.

Kavramsal

218052
Tania Barrenetxea – Yutmak

İspanya’dan Tania Barrenetxea, Kavramsal kategoride kazanan “Swallow” adlı fotoğrafında endişe duygularını ve her şeyi tüketen duygusal bunaltıcı hissini dile getirdi.

Doğa ve Manzara

218063
Fenqiang Liu’nun Gizli Bahçesi

Çinli fotoğrafçı Fenqiang (Frank) Liu, bir meşe ağacından uçan beyaz balıkçılın Florida, Kraft Azalea Garden’da çekilmiş bir fotoğrafı olan “Gizli Bahçe” ile Doğa ve Manzara kategorisini kazandı.

220249
Marat’ın Ölümü, Du Yi

Çin’den Du Yi, “eğlenceli” ve “ironik” bir fotoğraf olan “The Death of Marat” ile Nudes kategorisinde başarılı oldu.

Düğün

220099
Damiano Salvadori – Arrivo della Sposa

İtalyan fotoğrafçı Damiano Salvadori’nin kazanan fotoğrafı “Arrivo della Sposa”, müstakbel eşinin koridorda yürümesini bekleyen damadın hissettiği çeşitli duyguları yakalıyor.

Mimari

218409
Beyaz Kapı, Ahmed Kaddourah

Filistinli fotoğrafçı Ahmad Kaddourah, “Beyaz Kapı” adlı fotoğrafıyla Mimarlık kategorisini kazandı. Görüntü kavramı, dünyanın tüm kültürlerinde evrensel giriş ve çıkışın sembolünü göstermekti.

Hayvanlar/Evcil Hayvanlar

216621
Pedro Jarque Krebs – Umut

Pedro Jarque Krebs, bu kez Madrid Hayvanat Bahçesi’nde doğan küçük bir gorile adanmış bir fotoğrafla, Hayvanlar/Evcil Hayvanlar kategorisinde üst üste üçüncü kez birincilik ödülüne layık görüldü.

Portre

215289
Alireza Sahebi – Aram

İranlı fotoğrafçı Alireza Sahebi’nin “Aram” fotoğrafı Portre kategorisinde kazanan fotoğraf oldu. Görüntü, kıyafetlerin vücuttan çıkarılması, çillerin vurgulanması, yeşilin doğanın sembolü olarak kullanılması gibi bazı önlemlerle bakışı öznenin yüzüne odaklamak amacıyla çekildi.

Natürmort

219147
Çiçekler ve Kuş, Budi Gunawan

Endonezya’dan Budi Gunawan’ın kazanan fotoğrafı “Çiçekler ve Kuş”, doğanın güzelliğini simgeleyen çiçeklerle dolu bir vazoda uçarken yakalanmış bir güneş kuşunu gösteriyor.

Deneysel

220866
Tam Zamanında – Jo Howell

Deneysel kategoride, Avustralyalı fotoğrafçı Jo Howell, “Tam Zamanında” adlı yarışmanın kazananı oldu. Fotoğraf, “karıncaların sosyal etkileşim için etkileyici yeteneklerini artıran belirgin geometrik çağrışımlara” sahip bir görüntü gösteriyor.

Açık Tema

220939
Gregory – Horst Kistner

Alman fotoğrafçı Horst Kistner’ın “Gregory’s Gone” adlı fotoğrafı, Açık temasının kazanan unvanını kazandı. Görüntü, Edward Hopper ile Kistner’ın en sevdiği fotoğrafçılardan biri olan Gregory Crewdson arasındaki buluşmaya ithaf edilmiştir.

Güzellik

220253
Du Yi’den Kalp Şeklinde Kanat

Nü kategorisinin de birincisi olan Du Yi, “Kalp Şeklinde Kanat” fotoğrafıyla Güzellik ödülünü de evine götürdü.

Moda

218551
Abolfazl Jafarian’dan Sihirli Kız

Siyah beyaz portrelere tutkulu İranlı fotoğrafçı Adolfazi Jafarian, “Büyülü Kız” ile Moda kategorisini kazandı.

Müzik

221473
Erhu’nun Yolu Cheraine Collette

“Erhu’nun Yolu”, Hollandalı fotoğrafçı Cheraine Collette’in kendi portresidir. Geleneksel bir Moğol yaylı çalgısı olan Erhu’yu içeren bir fotoğrafla kategoriyi kazandı.

Ürün

216033 1
i-8 Tekerlek, Karine Faby

Fransız fotoğrafçı Karine Faby’nin bir BMW i9’un kaportasını ve ön tekerleğini “i8 Wheel” başlıklı yakın çekimi, Ürün kategorisini kazandı.

Bu yılki yarışmanın 17 kategorisinin her birinde tüm kazananlar ve finalistler yarışmanın web sitesinde bulunabilir .

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.