Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Global SinoPhoto Awards 2023

Çin’in Wuhan kentindeki popüler bir parkın fotoğrafı Global SinoPhoto Awards 2023‘ü kazandı.

Fotoğraf ödülleri, dünyanın her köşesinden Çin kültürünü kutlayan uluslararası bir yarışmadır.

Reklam ve editoryal fotoğrafçı Fergus Coyle, şehirde sonsuza dek Covid-19 salgınıyla bağlantılı olacak Hankou Bund’u gösteren 2023’ün kazanan fotoğrafını çekti.

Resim ayrıca Çevre kategorisini de kazandı; Portre, Yiyecek ve Dizileri de içeren dört gruptan biri.

Betser Ödülü’nün genel galibi, eve 1.888 £ (2.328 $) kazandı. Küresel SinoPhoto Ödülleri, 22 ülkeden yüzlerce fotoğrafçıdan 2.000’in üzerinde başvuru aldı.

Yıllık ödüller, her geçmişe, yere ve millete sahip fotoğrafçıları Çin hikayelerini diasporada, anakara Çin’de ve dünya çapında anlatmaya davet eden bağımsız bir yarışmadır. Çin kültürünü ve değerlerini olağanüstü görüntülerle iletmeyi ve fotoğrafçıları uluslararası düzeyde tanıtmayı amaçlıyor.

Ödüller sanat yönetmeni Gemma Barnett, “Bu yılki başvuruların kalitesinden ve dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçılardan gelen gerçekten uluslararası tepkilerden inanılmaz derecede etkilendim” diyor.

“Yeni Dizi kategorisi, fotoğrafçılara daha derin anlatılar ifade etme şansı verdi ve bazı çok cesur ve kişisel Çin hikayeleri keşfedildi; Covid kilitlenmeleri sırasında yaşanan yalnızlıktan Çin LGBTQ+ topluluklarında yaşayanların gerçekliğine. Göze çarpan başka bir değişiklik de, bu yıl belirli bir temanın ortaya çıkmasıdır; kazanan ve övülen fotoğrafçıların birçoğu, isimsiz portreler yaratmak için genellikle bakışlarını kameradan çevirerek, performatif ve eğlenceli otoportreler çekerler.”

Ödüller, fotoğrafların Nisan ayına kadar sergileneceği Londra’daki British Library’de sahiplerini buldu. Ziyaret bilgileri için web sitelerine bakın .

Yarışma hakkında daha fazla bilgi için web sitesine gidin .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.