Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2021 İnsanlık Portreleri Yarışması

2021 İnsanlık Portreleri Yarışması
© Paolo Barretta / İnsanlık Portreleri

Kazanan: Paolo Barretta‘dan ‘Nefretten Çok Daha Güçlü’ (İtalya)

Sanatçı Beyanı: Pandemi gibi bir şeyle hiç karşılaşmadım. Güvende kalmak için hayatımızı tamamen durdurmak zor. Bu, karantina nedeniyle üç aylık mesafeden sonra en iyi arkadaşım ve erkek arkadaşı.

Bu resmi benim için bu kadar önemli bulmamın pek çok nedeni var. Bu sadece birinin öpüşmesini tasvir etmiyor. Bu, bu çılgın dünyaya karşı savaşanların, direnenlerin, bir arada kalanların hikayesi. Covid-19’un insanları bir araya getirmesi gerekiyordu ama bu bana birbirimize karşı ne kadar kaba ve kayıtsız olabileceğimizi gösterdi.

Savaş, hastalıklar, ırkçılık, homofobi, bizi bin parçaya ayıran her şey. Ve korkuyorum çünkü hayallerim bu dünyaya eşit değil. Ya da belki dünya artık hayallerime eşit değil. Böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum. Savaşmak istiyorum, sevmek istiyorum, insanları değiştirmek istiyorum, hayal etmek istiyorum, gülmek istiyorum, güneşin geri gelmesini istiyorum.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa
Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.