Teknoloji

Fujifilm’den 100 megapiksel sensörlü orta format aynasız GFX 100!

Kısa süre önce detaylarına aşağıda yer verdiğimiz GFX 50R‘ı tanıtan Fujifilm, ayrıca tam 100 megapiksel orta format aynasız GFX 100 modelini de görücüye çıkarttı.

Fujifilm, orta format aynasız pazarına çok büyük önem veriyor. GXF 50S ve yeni tanıtılan GFX 50R’dan sonra aileye GFX 100 modeli de geliyor. Geliyor diyoruz çünkü modelin şu an geliştirme duyurusu yapılmış durumda. Nikon D ve Canon 1D serisini andıran büyük bir magnezyum alaşım gövdesi (Her türlü zorlu şarta dayanıklı) bulunan model, direkt olarak üst düzey profesyonellere hitap ediyor. Bünyesinde tam 100 megapiksel çözünürlük sunan orta format sensör bulunan aynasız, çekimi kolaylaştıran bir üst bilgi ekranına da sahip. Sensörüyle 4K video (30p 10 bit) çekebildiği belirtilen Fujifilm GFX 100, özellikle gövde içinden görüntü sabitleme özelliğiyle öne çıkıyor. Bu özellik 100 megapiksel sensör ile birleştirildiği zaman orta format ve aynasız dünyası için bir ilk anlamına geliyor. Sensörden görüntü sabitleme, bu özelliğin lenste olması zorunluluğunu da bitiriyor.
fujifilm den bir sey daha tam 100 megapiksel orta format aynasiz gfx 100 1
Fujifilm GFX 100 kaça satılacak? Elbette model hiç ama hiç ucuz değil. 2019’da satışa sunulacak model, tam 10 bin dolardan raflardaki yerini alacak. Hali hazırda satışı yapılan ve yeni gelecek GFX lensler ile uyumlu olan fotoğraf makinesi, firmanın en iyisini isteyenlere sunacak çok sağlam bir gövdesi olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.