Teknoloji

DJI Osmo Pocket ve GoPro Hero 7 Black karşılaştırması

DJI’ın parmak boyutundaki yeni kamerası DJI Osmo Pocket ile GoPro Hero 7 Black karşı karşıya geldi. Kinotika isimli internet sayfası tarafından yapılan karşılaştırmada her iki kameranın da performansı karşı karşıya geldi.

DJI Osmo Pocket’ta 3 eksenli kamera sabitleme sistemi yer alırken, Hero 7 Black’te HyperSmooth adı verilen bir görüntü sabitleme teknolojisi kullanılıyor. Çoğu fotoğraf makinesi, görüntü sensörünün titreşimlerine karşı koymak için optik görüntü sabitlemesine güvenirken, HyperSmooth, yazılım ve algoritmadan yararlanıyor. Her iki makinede de 1/2.3 inç boyutunda sensör bulunuyor. Osmo’da F/2.0 diyaframlı lens yer alırken GoPro Hero Black 7’de F/2.8 diyaframlı lens mevcut. Osmo Pocket’ta kullanılan F/2.0 diyafram sayesinde Osmo Pocket’ın düşük ışık koşullarında Hero 7 Black’ten daha başarılı olduğunu söyleyelim. Saniyede 60 kare 4K video kaydedebilen kameraların arka kısmında dokunmatik ekran da bulunuyor. Paylaşılan videoya bakıldığında GoPro Hero 7 Black’in daha canlı renkler sunduğu görülüyor.

Kameraların satış fiyatları ne kadar?

Pil ömrü performansı açısından DJI Osmo Pocket’ın daha başarılı olduğu söyleniyor. Fiyatlarına bakıldığında DJI Osmo Pocket 349 dolar iken, GoPro Hero 7 Black’in fiyatı ise 399 dolar. DJI Osmo Pocket’ın Türkiye’ye gelişini LOG ekibi olarak dört gözle bekliyoruz. DJI Osmo Pocket’ın Türkiye fiyatının 2.599 TL olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Video

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu