EkipmanlarTeknoloji

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde

Leica, “dijital kalp ve analog bir ruh” olan bir telemetre yeni M10-D’yi duyurdu. Dışarıdan bakıldığında, Leica’nın dijital M telemetre çizgisi, film fotoğrafçılığı dünyasına geri döndü.

frontcap

Leica M10-D, Leica’nın dijital fotoğrafçılıkta en yakın analog çekim deneyimi sunuyor. Kameranın arkasında bir LCD bulamayacaksınız.

back 2

Bunun yerine, canlı görüntüleme, fotoğrafların gözden geçirilmesi ve ayarların yapılması, akıllı telefonlarda Leica’nın iOS ve Android için FOTOS uygulaması aracılığıyla yapılabilir.

phoneapp

Leica, “Leica M10-D dijital fotoğraf makinesinin faydalarını, analog fotoğrafçılık deneyiminin büyüsünü yeniden keşfetmeye yönelik benzeri görülmemiş bir yaklaşımla birleştiriyor, şimdi de mobil bağlantı ile güçlendiriliyor.

screenshots1

LCD ekranın M kameralarda genellikle olduğu yerde, kamerayı açıp kapatmak, Wi-Fi özelliğini etkinleştirmek ve pozlama telafisi ayarlarını yapmak için kullanılan yeni bir kontrol halkası bulunmakta.

dialcloseup

Leica, yeni mekanik pozlama telafisi kadranı “klasik M modellerinde görülen ISO film duyarlılık kadranına geri dönen dijital M modelleri için bir ilk” diyor.

İhtiyacınız olan tüm temel pozlama ayarları, parmaklarınızın ucunda bulunan mekanik kontrollerle ayarlanıyor.

top

Kameranın merak edilen bir tasarım özelliği, yeni “klasik” film ilerletme kolunun varlığı.

levercloseup

Son zamanlarda M10-D’nin fotoğrafları sızdığında, yeni kolun deklanşörü manuel olarak çekmek için kullanılabileceği yönünde spekülasyonlar yapıldı. Ama kamera o kadar ileri gitmiyor – kol, özellikle tek elle çekim yaparken, ergonomiyi geliştirmek için tasarlanmış, katlanabilir bir başparmak desteği.

Leica M10-D standart özellikler 7,295 M10: 24 megapiksellik tam kare CMOS sensör, Leica Maestro II görüntü işlemcisi, 0,73x optik vizör, ISO 100-50000, 5 fps sürekli çekim, video özellikleri ve hava koşullarına dayanıklı bir pirinç yapısı.

Şu an Leica M10-D 7,995$’lık bir fiyat karşılığı satın alınabilir…

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.