EkipmanlarTeknoloji

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde

Leica, “dijital kalp ve analog bir ruh” olan bir telemetre yeni M10-D’yi duyurdu. Dışarıdan bakıldığında, Leica’nın dijital M telemetre çizgisi, film fotoğrafçılığı dünyasına geri döndü.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 2

Leica M10-D, Leica’nın dijital fotoğrafçılıkta en yakın analog çekim deneyimi sunuyor. Kameranın arkasında bir LCD bulamayacaksınız.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 3

Bunun yerine, canlı görüntüleme, fotoğrafların gözden geçirilmesi ve ayarların yapılması, akıllı telefonlarda Leica’nın iOS ve Android için FOTOS uygulaması aracılığıyla yapılabilir.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 4

Leica, “Leica M10-D dijital fotoğraf makinesinin faydalarını, analog fotoğrafçılık deneyiminin büyüsünü yeniden keşfetmeye yönelik benzeri görülmemiş bir yaklaşımla birleştiriyor, şimdi de mobil bağlantı ile güçlendiriliyor.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 5

LCD ekranın M kameralarda genellikle olduğu yerde, kamerayı açıp kapatmak, Wi-Fi özelliğini etkinleştirmek ve pozlama telafisi ayarlarını yapmak için kullanılan yeni bir kontrol halkası bulunmakta.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 6

Leica, yeni mekanik pozlama telafisi kadranı “klasik M modellerinde görülen ISO film duyarlılık kadranına geri dönen dijital M modelleri için bir ilk” diyor.

İhtiyacınız olan tüm temel pozlama ayarları, parmaklarınızın ucunda bulunan mekanik kontrollerle ayarlanıyor.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 7

Kameranın merak edilen bir tasarım özelliği, yeni “klasik” film ilerletme kolunun varlığı.

Leica M10-D: LCD yerine Wi-Fi ile Minimalist Analog Gövde 8

Son zamanlarda M10-D’nin fotoğrafları sızdığında, yeni kolun deklanşörü manuel olarak çekmek için kullanılabileceği yönünde spekülasyonlar yapıldı. Ama kamera o kadar ileri gitmiyor – kol, özellikle tek elle çekim yaparken, ergonomiyi geliştirmek için tasarlanmış, katlanabilir bir başparmak desteği.

Leica M10-D standart özellikler 7,295 M10: 24 megapiksellik tam kare CMOS sensör, Leica Maestro II görüntü işlemcisi, 0,73x optik vizör, ISO 100-50000, 5 fps sürekli çekim, video özellikleri ve hava koşullarına dayanıklı bir pirinç yapısı.

Şu an Leica M10-D 7,995$’lık bir fiyat karşılığı satın alınabilir…

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.