fbpx
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Nikon-Walkley Photography 2018

Nikon-Walkley Yılın Basın Fotoğrafçısı

Matthew Abbott, The New York Times, Oculi, ABC ve The Australian
Almanya’nın Hamburg kentinde G20’de düzenlenen ilk büyük gösterinin başlangıcı, “Cehenneme Hoş Geldiniz”. Şehirdeki protestocular, üç gün boyunca zirve süresince ayaklanmaya devam ettiler.
Dean Lewins, NBCnews.com, The Sydney Morning Herald, The Guardian, The Australian and Time
Seyirci gemileri ile çevrili Supermaxi Black Jack, filosunu 2017 Sidney’de Hobart Yacht Race’de sahile götürüyor.
Andrew Quilty, The New York Times, Human Rights Watch, National Geographic Magazine, Politic and The Guardian
12 yaşındaki Shafiquallah’ın amcası Zar Gül onu rahatlatır, bir hemşire ise bacakları için kullanılan kütüklerdeki yaraları temizlemeye hazırlanır. O ve iki erkek kardeşi Mangal ve Rashid, doğu Afganistan’daki Nangahar Bölge Hastanesi’nde bu odayı paylaştılar. Üç kişi arasında sadece bir bacak var.

Haber Fotoğrafçılığı

Lukas Coch, AAP, “Linda Burney Airborne”
Liberal milletvekili Warren Entsch, İşçi Partisi Milletvekili Linda Burney’i, 7 Aralık 2017’de Canberra’daki Meclis Binasında Temsilciler Meclisi’ndeki Evlilik Değişikliği Tasarısının kabulünü kutlarken kaldırdı.
Jenny Evans, Getty Images and The Daily Telegraph, “Cankurtaran”
Bir kadın aniden Sydney’deki Bronte Plajı’nda çok zorlu sörf koşullarına yakalandığı için çığlık atıyor ve kolunu kaldırıyor.
Andrew Quilty, The New York Times, “Bir Katliam”: Kabil’de Patlama Derin Savaşın Derinleşmesini Derinleştirdi ”
Birkaç dakika önce sadece birkaç metre uzaklıkta patlayan bombanın ardından molozlar, ezilmiş arabalar arasında ölü ve ağır yaralı olarak yatan kurbanlar. Mucizevi bir şekilde, bu fotoğraftaki bazıları hayatta kaldı.

Spor Fotoğrafçılığı

Scott Barbour, Getty Images, “Sport 2017–2018”
Richmond Win AFL Premiership: Richmond Tigers kaptanı Trent Cotchin, ekibinin 2017 AFL Premiership Cup’la kutladığı gibi, Adelaide’de Büyük Finalde MCG’de yenildi.
Brett Costello, The Daily Telegraph, “Limit Yok”
Blues Kazandı: Yeni Güney Galler Blues oyuncuları, Queensland’ı ANZ Stadium, Sydney’deki Origin serisinin iki maçında yendikten sonra kutladılar.
Craig Golding, AAP, “İşin Bedeni”
Yıldırım servisi: Sydney Olimpiyat Parkı Tenis Merkezi’ndeki Sydney Uluslararası Tenis Turnuvası’nda Alman Angelique Kerber, Çek Cumhuriyeti’nden Lucie Safarova’yla çarpıştı.

Özellik / Fotoğraf Denemesi

Jenny Evans, Getty Images, “Louth Yarışları”
Genç arkadaşlar, Louth Racecourse kampındaki köpeğin saçıyla yarışlardan sonraki güne başlıyor.
David Gray, Reuters Wider Image, “Yukardan Kuraklık”
Çiftçi Ash Whitney, kurumuş bir barajın ortasında duruyor.
Chris Hopkins, SBS Online Documentaries, “Benim adım Yunus”
Fedakarlık: Mohamad Yunus, Kurban Bayramı’nın bir parçası olarak kurban kesilen ineği kesmelerinde yerel Rohingya topluluğunun üyelerine yardım eder. Et yedi aile arasında paylaşılacak.

Nikon-Walkley Portre Ödülü

KAZANAN: Sylvia Liber, Illawarra Mercury, “Yanlış Vücuda Sıkışmak”
Sylvia Liber: “Charlotte ve Aley, çok farklı keşif yolculuklarında iki insan. Yıllarca işkenceden sonra, cinsiyetleri aşan bir aşk içinde bir araya geliyorlar. Charlotte kendini trans, agalı bir kızla anlatıyor, Aley ise doğuştan erkek olarak atanan transseksüel bir kadın olarak tanımlanıyor. ”

Nikon-Walkley Topluluk / Bölge Ödülü

KAZANAN: Sylvia Liber, Illawarra Mercury, “Hislerin Denizi”
Dans için Derin Aşk: Brooke Macdonald ve Olivia Mitchell, beş yıl boyunca bir araya geldiler ve 2018 Güney Kıyısı Dans Festivali’nde Kiama Lisesi’nden 24 öğrenci tarafından bir dans düzenledi. Okyanusta fotoğraflandı, onların her hareketi, mevcut soğuk su sıcaklığının ve kıyafetlerinin ağırlığının çekilmesiyle karşı karşıya kaldı.

Nikon-Walkley Çağdaş Avustralya Günlük Yaşam Ödülü

KAZANAN: Matthew Abbott, ABC Online, “Çifçinin Karısı Değil”
Stephanie Coombes, 29, (ortada) güneş doğmadan önce kahvaltı ve kahve paylaşan diğer istasyon çalışanları ile. İşçiler ekibi, uyumak, çalışmak, yemek yemek ve hatta parti yapmak; hayat, işin yoğunluğu ve izolasyon nedeniyle, yakın ilişkiler kuruyor ve bazıları orduyla karşılaştırıyor.

Nikon-Walkley Yılın Fotoğrafı Ödülü

Lukas Coch, AAP, “Linda Burney Airborne”
Liberal milletvekili Warren Entsch, İşçi Partisi Milletvekili Linda Burney’i, 7 Aralık 2017’de Canberra’daki Meclis Binasında Temsilciler Meclisi’ndeki Evlilik Değişikliği Tasarısının kabulünü kutlarken kaldırdı.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.