fbpx
Teknoloji

Sony Dinamik Aralık’ta Canon EOS R ve Nikon Z7’yi geçti

Photonstophotos, yeni Canon EOS R ve Nikon Z7 fullframe aynasız kameralar için dinamik aralık testi sonuçlarını yayınladı.

Rakamlar, hem Canon hem de Nikon’un Sony’nin kameralarının performansının gerisinde olduğunu gösteriyor.

İşte Photonstophotos tarafından karşılaştırma tablosu:

Sony Dinamik Aralık'ta Canon EOS R ve Nikon Z7'yi geçti 2

ISO 100 ayarında, Sony a7R III 11.64 Fotografik Dinamik Aralığa (PDR) sahiptir, Nikon Z7 10.98, ve Canon EOS R 10.6 ile son sıradadır. Nikon Z7, daha düşük bir minimum 64’lük ISO değerine sahip olmasına rağmen, yine de Sony’nin ISO 100 değerinde puan almasını sağlayan 11.56 PDR değerini elde edememiştir.

ISO bazında, Canon’un EOS R modeli (10.6) ,  APS-C Sony a6500 modeline (10.31), fullframe Sony a7R III (11.64) modeline daha dinamik bir performans sergiliyor.

ISO 25600’de (Z7’nin maksimum doğal ISO’su – Sony ISO 32000’e ve Canon ISO 40000’e sahip), Sony 4,34, Nikon’un 4,25 ve Canon 3,85 ölçüldü.

Bu test sonuçları hakkında ilginç olan şey, Sony’nin şu anda dünya çapında lider görüntü sensörü üreticisi olması ve bu sayede Nikon tarafından tasarlanan / Sony tarafından üretilen sensörlerin D850 (ve belki de Z7?) gibi prodüksiyon kameralarında kullanılıyor ve Canon kendi sensörlerini yapıyor ve sadece son zamanlarda bunları üçüncü taraflara satmaya başladı.

“Canon ve Nikon fotoğraf makinelerinin en yeni kameralar olduğunu aklınızda bulundurun, Sony’nin yeni modelleri duyurduktan sonra aralığın artması bekleniyor”

sonyalpharumors writes

Bununla birlikte, puanlardaki belirgin farklılıklara rağmen, bu test, aynı zamanda, üç kameranın da, üst düzel fullframe kameralardan beklenenler doğrultusunda, çok benzer dinamik aralık performansına sahip olduğunu göstermektedir. Yukarıdaki rakamlar, tüm kameraların hemen hemen hepsine eşit veya daha iyidir, bu nedenle piyasada kaygılanmalarına gerek yok.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.