Teknoloji

“Sihirli” yazıcı: Harry Potter Printer

Fotoğraf yazıcısı firması LifePrint, kullandığı teknoloji sayesinde basılan fotoğrafları hareketli hale getirebiliyor. Tam da Harry Potter’daki gibi! Karşınızda, Harry Potter Printer…

Harry Potter Fireplace Hyperphoto 2 1

Hangimiz hareketli fotoğraf denince Harry Potter evrenini hatırlamıyor ki? Çerçeveden çerçeveye geçen karakterler, konuşan tablolar ve GIF şeklindeki basılı fotoğraflar, Harry Potter’ın belki de kendine en has özelliklerinden biriydi. Böyle bir şeyin gerçekten mümkün olmaması ne kadar üzücü diye düşünüyorsanız kafanızın üstündeki düşünce bulutlarını hemen dağıtın. Çünkü fotoğraf yazıcısı üreticisi LifePrint, Harry Potter Printer isimli ürünüyle işte tam da böyle bir şeye ihtiyacı olanlar için var. Elbette firma bunu “sihirle” değil artırılmış gerçeklik teknolojisiyle yapıyor.

Kendine has mürekkep: Zink

Ürün için Warner Bros.’la iş birliği yapan firma; artırılmış gerçeklik, akıllı telefon uygulaması ve kendine özgü Zink mürekkebi kullanarak fotoğrafları hareketli hale getiriyor. Zink mürekkepli fotoğraflar, ısı verildiğinde görüntü oluşturmaya başlıyor ve oluşumları tamamlandıktan sonra yazıcının uygulamasına okutulduklarında fotoğraflar artık 2D olmaktan çıkıyor. Hem iOS hem de Android için uygulaması olan yazıcının siyah, beyaz ve altın olmak üzere üç rengi bulunuyor. Yazıcıyı edinen kullanıcılar, uygulama aracılığıyla sadece kendilerine özel Harry Potter yüz efektlerine de erişebiliyor. USB ile şarj edilen fotoğraf makinesi, 22 Ekim’de satışa çıkacak ama Amazon’dan 150 dolar karşılığında ön sipariş verilebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.