Teknoloji

Canon, 1DX Mark III, R5, R6 için Video Odaklı Firmware Güncellemeleri Ekliyor

Canon, EOS 1DX Mark III, R5 ve R6 için üç kameranın tümünün deneyimini iyileştiren ve özellikle R5’e ek video özellikleri sağlayan bir dizi firmware güncelleme yayınladı. Güncelleme, Canon Log 3’ün R5’e eklenmesini ve üç kameranın hepsinde düşük bit hızı kayıt seçeneğini içeriyor.

Güncellemeler Canon’un Twitter hesabında duyuruldu. Fotoğrafçı ve YouTuber Gordan Laing, EOS R5’teki değişiklikleri içeren aşağıdaki videoyu yayınladı:

EOS R5, üç kameranın çoğu güncellemesinin alıcısıydı. Canon, fotoğraf makinesine C-Log 3’te çekim yapma yeteneği verdi ve ayrıca 8K ve 4K videoların dosya boyutunu küçültmek için RAW Light’ı video kayıt seçeneklerine ekledi ve bu da daha düşük bit hızı çekimine olanak tanıdı. Canon ayrıca, kameranın Full HD 1080p kayıtta saniyede 119,9 ve 100 kare yakalama yeteneğini de ekledi. Şirket ayrıca, hem Tek Çekim AF hem de Servo AF ile manuel odak ayarının her zaman mümkün olmasını sağlayan elektronik tam zamanlı manuel odaklama ekledi.

Canon, 1DX Mark III, R5, R6 için Video Odaklı Firmware Güncellemeleri Ekliyor

Canon, 1DX Mark III, R5, R6 için Video Odaklı Firmware Güncellemeleri Ekliyor

Canon ayrıca RAW videoda Canon C-Log 3 ile çekim desteğinin gelecekteki bir ürün yazılımı güncellemesinde kameraya geleceğini belirtiyor.

Diğer güncellemeler: R5 artık çekim sırasında fotoğraf makinesinin monitörünü her zaman kapalı tutma özelliğini içeriyor. FTP aktarımları sırasında aktarım süresi (tahmini) artık görüntüleniyor ve artık aktarılamayan korumalı görüntüleri ve henüz aktarılmamış korumalı görüntüleri seçip hepsini tek seferde aktarabilirsiniz. Canon ayrıca kamera ayarlarını bir karta kaydetme / yükleme yeteneğini de etkinleştirdi.

Canon ayrıca üç hatayı da giderdi: Güncelleme, belirli CFexpress kartlar kullanılırken kameranın normal çalışmadığı bir olayı düzeltti, sürücü modu “Yüksek hızlı sürekli çekim” olarak ayarlandığında kameranın normal çalışamaması sorununu çözdü. sürekli olarak hareketsiz görüntüler çekin ve fotoğraf makinesi uzun bir süre USB ile çalıştırıldığında gücün kesilebileceği bir durumu düzeltti.

Canon R5 donanım yazılımı güncellemesi 1.3.0’ı buradan indirebilirsiniz.

Canon, 1DX Mark III, R5, R6 için Video Odaklı Firmware Güncellemeleri Ekliyor

EOS R6 ayrıca düşük bit hızlı kayıt seçeneği ve elektronik tam zamanlı manuel odak ve FTP aktarım durumu ekranını da alıyor. Şirket ayrıca C-LOG 3’ün gelecekteki bir ürün yazılımı güncellemesinde R6’ya geleceğini vaat ediyor. Canon ayrıca iki hataya da değindi: sürücü modu, sürekli olarak hareketsiz görüntüler çekmek için “Yüksek hızlı sürekli çekim” olarak ayarlandığında kameranın normal çalışmadığı, EVF’de görüntülenen görüntüyü bozabileceği ve kameranın nereden gelebileceği USB gücüne uzun bir süre bağlandığında askıya alınır.

Canon R6 donanım yazılımı güncellemesi 1.4.0’ı buradan indirebilirsiniz.

Canon, 1DX Mark III, R5, R6 için Video Odaklı Firmware Güncellemeleri Ekliyor

1DX Mark III aynı zamanda düşük bit hızlı kayıt seçeneği, FTP dosya durumu ekranı ve aynı zamanda FTP ve USB kullanıldığında gelişmiş bağlantı güvenilirliği görüyor. Canon, tıpkı R6 gibi C-Log 3’ün daha sonraki bir tarihte geleceğini vaat ediyor.

1DX Mark III donanım yazılımı sürümü 1.4.0’ı buradan indirebilirsiniz.

Canon ayrıca iki lens için iki ürün yazılımı güncellemesi duyurdu: RF 70-200mm f / 2.8L IS USM sürüm 1.1.0 ve RF 100-500 f / 4.5-7.1L IS USM sürüm 1.0.9. Her iki lens de elektronik tam zamanlı manuel odaklama desteği alıyor ve güncelleme ayrıca IS Mod 2 veya 3’e ayarlıyken yavaş kaydırma yaparken arka planın bulanık olmaması sorununu da iyileştiriyor.

Başa dön tuşu