WPOTY
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Halkın Seçimi Ödülü Sahipleri

Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Ödüllerin’de (Wildlife Photographer of the Year) Halkın Seçimleri belli oldu.

Geç koruma aktivisti Steve Irwin bu özel başarıdan gurur duyacaktır. Oğlu Robert, yukarıdan aşağıya drone görüntüsü ile Yılın İnsanların Seçimi Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Ödülü’nü kazandı. Avustralya, Queensland’deki Steve Irwin Vahşi Yaşam Koruma Alanı yakınlarındaki bir orman yangını patladı ve Irwin onu doğru anda yakaladı. Mükemmel 50/50 bölünme, diğer taraf korunurken bir tarafa verilen hasarı gösterir.

“Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Halkın Seçimi Ödülü’nü kazanacağım için çok heyecanlıyım. Benim için doğa fotoğrafçılığı, çevre ve gezegenimiz için fark yaratacak bir hikaye anlatmaktır. Bu görüntünün, yalnızca derin bir kişisel onur olarak değil, aynı zamanda doğal dünya üzerindeki etkimizin ve onu önemseme sorumluluğumuzun bir hatırlatıcısı olarak ödüllendirilmesinin özellikle özel olduğunu hissediyorum,” diyor Robert Irwin zaferini.

Doğa Tarihi Müzesi, her yıl düzenlenen Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışmasına gönderilen 49.000’den fazla görüntüden 25 görüntüden oluşan bir kısa liste seçti. Bu havuzdan dört kişi kısa listeye alındı ​​ve Irwin’in favorisi ilan edildi. Beş görüntünün tamamı, Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi’nin yeniden açıldığı 1 Ağustos’a kadar sergilenecek.

Comments are closed.