Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

13. Geleneksel Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri’nin Çarpıcı Kazananları

13. Geleneksel Mobil Fotografcilik Odullerinin Carpici Kazananlari
Yılın Mobil Fotoğrafçısı Yajun Hu’dan seçilmiş fotoğraflar

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri (MPA), Çarşamba günü 13. yıllık yarışmasının kazananlarını açıkladı ve binlerce dolarlık nakit ödül dağıttı.

2011 yılında başlatılan MPA, akıllı telefon fotoğrafçılığı alanında dünyanın en büyük ve en uzun soluklu uluslararası yarışmasıdır. Ve bu yıl 85’ten fazla ülkeden katılım görüldü ve organizasyon için bir dönüm noktası oldu.

Yajun Hu GP 2
Yajun Hu
Yajun Hu GP 3
Yajun Hu
Yajun Hu GP 5
Yajun Hu

Şangay merkezli Yajun Hu, Büyük Ödülü kazanarak 13. Yıllık MPA Yılın Fotoğrafçısı unvanını ve 3.000 $ nakit ödülünü kazandı.

Mobile Photography Awards şöyle açıklıyor: “Hu’nun portföyü, güzel sanatlar sokak fotoğrafçılığı ustalığının çarpıcı bir gösterisiyle büyülüyor.”

Yajun Hu GP 4
Yajun Hu
Yajun Hu GP 7
Yajun Hu
Yajun Hu GP 6 1160x774 jpg
Yajun Hu

Xiaomi Ultra 13 ile hem renkli hem de siyah beyaz olarak çektiği sokak fotoğrafları, açılarla ve ışıkla oynayarak gözler için lezzetli ziyafetler yaratıyor. MPA kurucusu Daniel Berman, Hu’nun çalışmasını şöyle tanımladı: “…gölgelerin, renklerin ve şekillerin benzersiz etkileşimi ile ayırt edilen, kompozisyonlara derinlik ve duygu aşılayan. Her fotoğraf daha büyük bir anlatının parçası olarak hizmet ediyor ve kentsel hikaye anlatımının zengin dokusuna katkıda bulunuyor.”

Buna ek olarak, MPA’da üç Fotoğraf Denemesi kazananı ve 12 kategori yer alıyor: Mimarlık ve Natürmort; Siyah ve beyaz; Karanlık; Manzaralar ve Yaban Hayatı; Makro ve Detaylar; Kişi Fotoğrafları; Portreler ve Otoportreler; Siluetler; Sokak fotoğrafçılığı; Seyahat ve Ulaşım; Görsel Efektler ve Dijital Sanat; ve Su, Kar ve Buz. Büyük Ödül sahibi Hu, Siyah Beyaz kategorisini de kazandı.

Yajun Hu GP1 1160x771 jpg
Yajun Hu
Yajun Hu GP 8
Yajun Hu
Yajun Hu GP 9
Yajun Hu

Fotoğraf makalesi gönderimlerine 500$, kategori kazananlarına ise 250$ ödül verilecek. Birincilik fotoğraf makalesi gönderimi, “Havai Fişek Senfonisi” başlıklı kırsal bir Tayland sokak festivaline odaklanan altı fotoğraflık çalışmasıyla Taylandlı Victor Tan KH’nin oldu. İkinci ve Üçüncülük ise sırasıyla Ren Shi’nin “Dans Eden Çiçekler” adlı eserine ve Julian Lisek’in “İnşaatçılar” adlı eserine verildi. “Dans Eden Çiçekler” bale dansçılarını yukarıdan aşağıya bir perspektiften ele alıyor. Açı, dansçıların çiçeklere benzediği görsel bir metafor yaratıyor. Bu arada “İnşaatçılar” inşaatın cesaretini gösteren farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Berman bir açıklamasında “Mobil fotoğrafçılığın evrimi dikkate değer bir gelişme” dedi. “MPA, bu ortamın yadsınamaz ilerlemesinin bir kanıtıdır ve biz de onun dönüştürücü yolculuğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Mimarlık ve Natürmort

Wei Wei Archtecture Design The Void Xiaomi13Ultra1
Wei Wei

Siyah ve Beyaz

Yajun Hu GP 2
Yajun Hu

Karanlık

Wai Ying Kwok TheDarknessNoir Light Up SamsungGalaxyS23
Wai Ying Kwok

Manzaralar ve Yaban Hayatı

Di Lu Landscapes Golden Mountains OppoS6Pro
Di Lu

Makro ve Detaylar

Hollyn Johnson MacroDetails Beyond the Green SamsungS22Ultra
Hollyn Johnson

İnsan

Elliot Fergusan People Cadet Obstacle Course iPhoneXR 1160x1160 jpg
Elliot Fergusan

Portreler ve Otoportreler

Queenie Cheen Portraits Self Portraits The Violinist Returning Home at Night VivoX90ProPlus
Queenie Cheen

Siluetler

Roy Pan Silhouettes Tetris iPhone13Pro
Roy Pan

Sokak fotoğrafçılığı

Chang Nianzu Street Photography Playground Xiaomi13Pro
Chang Nianzu

Seyahat

Yuepeng Bao Travel Adventure Wonder Kelingking Beach iPhone14ProMax
Yuepeng Bao

Görsel Efektler ve Dijital Sanat

Melissa Johnston DigitalArt VizFX The Forge iPhone14Pro
Melissa Johnston

Su, Kar ve Buz

Ryan Cardone WaterSnowIce The Falls iPhone12Pro 45283
Ryan Cardone

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.