Satın Alma Rehberi

1500 Doların Altındaki En İyi Fotoğraf Makineleri

Fotoğrafçılık konusunda ciddileşiyorsanız ve biraz daha fazla para harcamaktan çekinmiyorsanız, 1000-1500 $ fiyat aralığında harika fotoğraf makineleri bulacaksınız.

Bu fotoğraf makinelerinde mükemmel sensörler (bazı tam çerçeve), gelişmiş otomatik odaklama sistemleri ve 4K video çekimi bulunuyor. Bol miktarda doğrudan kontrol ve özelleştirilebilirlik ve bazı durumlarda hava koşullarına dayanıklı gövdeler de cabası…

Her şeyi yap seçeneği: Fujifilm X-T3

X-T3 hemen hemen her şeyi çok iyi yapıyor. Çekici ‘Film Simülasyonu’ renk modları ve ayrıntılı, esnek Raw dosyaları seçenekleriyle görüntü kalitesi mükemmeldir. Çoğu X serisi lensle otomatik netleme, etkili odak izleme, portreler için göz algılamalı AF ve çeşitli spor dallarına uyum sağlayacak alan odak modları ile hızlıdır. Bu, geleneksel kadranları iyi derecede özelleştirme ile harmanlayan saygın bir arayüzün üstündedir.

X-T3 tüm bunları yaparken karşılaştığımız en iyi videolardan bazılarını da sunar. Maksimum derecelendirme alanı için 10 bitlik yakalama seçeneğiyle 60p’ye kadar oldukça ayrıntılı 4K görüntüleri çekebilir. Kullanılabilir (kusursuz olmasa da) video AF, iyi sonuçlar almayı da nispeten kolaylaştırır. Yalnızca vücut içi stabilizasyon eksikliği, her yere gitmesine karşı sayılır, her şeyin kimlik bilgilerini ele geçirir.

Fotoğraf çekenler için tam çerçeve: Nikon Z5

Nikon Z5, gelişmiş dinamik aralık (ve bir bütün olarak görüntü kalitesi) ve tam çerçeve bir kameranın alan derinliği üzerinde ek kontrol isteyenler için mükemmel bir değerdir. Z5, 24MP sensör ve gövde içi görüntü sabitleme özelliğine sahip, iyi tasarlanmış aynasız bir kameradır. Yüksek çözünürlüklü EVF, eğilebilir dokunmatik ekran ve çift SD kart yuvası sunar.

Hoş JPEG renkleri, geniş dinamik aralığı ve çok iyi yüksek ISO performansı ile görüntü kalitesi mükemmel. Z5, video çekenler için mükemmel bir seçim değil, ancak: 4K’da ağır bir mahsulü var ve panjur bir sorun olabilir. Video size göre değilse, Z5 tam çerçeve dünyasına ucuza girmek için mükemmel bir seçimdir.


X-T3 ve Z5 bu fiyat kategorisindeki en iyi seçimlerimiz olsa da, aşağıdaki kameralar da değerlendirmeye değer. Özelliklerine ve performanslarına ayrıntılı bir bakış için okumaya devam edin.


İÇİNDEKİLER


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu