fbpx
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2020 Zeiss Fotoğraf Ödülü Kazananları!

2020 Zeiss Fotoğraf Ödüllerinde Kore’den 27 yaşında bir haber fotoğrafçısı 12.000 € kazandı. Austin’deki Texas Üniversitesi’nde okuyan KyeongJun Yang, ABD’de Çinli bir göçmenin hissettiği yalnızlık ve tecrit hissini gösteren bir dizi siyah beyaz fotoğraf projesi hazırladı. Metamorfoz adı verilen proje, diğer göçmenlerin ve kız arkadaşlarının Julie Chan’ın deneyimleri hakkında bir portre ve natürmort fotoğraf koleksiyonunu içeriyor.

2020 Zeiss Fotoğraf Ödülü Kazananları!
Kazanan, ZEISS Fotoğraf Ödülü, Ötesini Görmek – Keşifler, 2020

Yarışmanın teması Ötesini Görmek – Keşifler idi ve Yang’ın fotoğrafları birinci seçildi çünkü “Görüntülerin yakınlığı ve sessizliği burada neler olup bittiğini görmemizi ve düşünmemizi sağlıyor. Foto muhabiri Max Ferguson proje ile ilgili olarak “Bana göre bu çalışma, belgesel fotoğraflar olmasına rağmen, cevaplardan daha fazla soru soran ve gerçek anlamlarını yoruma açık bırakan açık bir kavramsal derinlik olduğu yönündeki yargıda bulunduğumuz diğer görüşlerden farklı olarak göze çarpıyordu” diyor.

2020 Zeiss Fotoğraf Ödüllerinde Ödül Alan Diğer Fotoğraf ve Fotoğrafçılar

Kazananların kısa listesi toplamda on fotoğrafçıya ulaşılıyor, hepsi normalde çalışmalarını Nisan ayında Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin kazanan görüntülerinin yanında sergilenecekti, ancak bu yılın ödül töreni ve sergisi Coronavirus salgını nedeniyle ertelendi.

Fotoğraflar ve detayları ile ilgili çok daha fazla bilgiyi bu linkten inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.