Aerial Jinyi He China
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri

2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri‘nin kazananları açıklandı ve fotoğrafçı Jinyi He, Çin’in daha az bilinen manzaralarından bazılarını yakalayan bir dizi fotoğrafla birincilik ödülü aldı.

The Vein başlıklı yukarıdaki fotoğraf He tarafından çekildi ve genel olarak en çok kazanan panoramik seçildi. Fotoğrafçının jeolojik bir harika olarak tanımladığı Xianjiang’daki Duşanzi Büyük Kanyonu’nu tasvir ediyor.

“On milyonlarca yıl boyunca, Tianshan Buzulu’nun eriyen kar suyu, uçsuz bucaksız Gobi’nin göğsünü bir Hummer gibi yırttı ve bu doğal manzarayı, yer kabuğunun hareketi ve rüzgar ve yağmurun erozyonu altında oluşturdu” diyor. .

Damar 40 fotoğrafla dikilmiş. Kanyonun tamamını havadan görmek için kanyonun 40 uygun noktasında (beş sıra ve sekiz sütun) bu 90 derecelik havadan görünüm fotoğraflarını çekmek için drone’umu çalıştırdım. Doğa bir sanatçı ve bana soyut bir resmi hatırlatıyor.”

He’nin iki fotoğrafı daha, Purple World ve Rainbow Canyon başlıklı galibiyetine katkıda bulundu .

2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri
Mor Dünya, Jinyi He | 2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri

“Mayıs, Sincan’da çiçeklenme mevsimidir. Şafaktan önce yerel bir çoban bizi bu cennete getirdi. Tripodumu kurduktan sonra rüzgarın durmasını ve güneşin doğmasını bekliyordum. Gökyüzünün rengi mora dönüp karlı dağlar yavaş yavaş aydınlanmaya başlayınca Fuji GFX100s ile bu güzel manzarayı çekmeye başladım. Her dört fotoğraf tek bir karede odak istiflemede kullanıldı, sonra bu tek panorama fotoğrafını elde etmek için bu 12 görüntüyü birleştirdim” diye açıklıyor.

20 Jinyi He China OPNL PA2214498
Gökkuşağı Kanyonu, Jinyi He | 2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri

“[ Gökkuşağı Kanyonu ], Tishan dağlarının batısında bulunan Tianshan taş ormanında çekildi. Sabah, yağmurdan sonra gökyüzünde bir gökkuşağı asılıydı ve bu taş orman, kara bulutların altında mantar gibi fışkırdı. Bu güzel manzaraya hayran kaldım ve ışık bu bulutların arasından taş ormana doğru giderken kameramı kurdum.”

Aşağıda, geri kalanı Epson International Pano Awards 2022 web sitesinde görülebilecek olan, yarışmadan en çok onurlandırılan birkaç resim daha bulunmaktadır .

1 Florian Kriechbaumer UAE AMNL PA2214100
Formasyonda, Florian Kriechbaumer 2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri
Smartphone William Lekki US
Gündoğumu Kampı, William Lekki | 2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri
RAW Planet Joshua Hermann US
Serenity Shores, Joshua Hermann | 2022 Epson Uluslararası Pano Ödülleri
Nikon Craig McGowan Australia
Kış Dağları, Craig McGowan
IVRPA Bin Sun China
Metaverse, Bin Sun
IAPP Elliot McGucken US
Kumul: Yükselen Rüzgar Fırtınası, Elliot McGucken
Vertical Peter Li UK
Veles, Peter Li
Film Capture Rainer Roth Switzerland
Çok renkli, Rainer Roth
Epson Digital Art Prize Juan López Ruiz España
Zehirli Nehir, Juan Lopez Ruiz
Curators Award Judith Kuhn DE
Bernese Oberland, Judith Kuhn

Epson International Pano Awards, dünya çapında panoramik fotoğrafçıların çalışmalarını sergiliyor ve panoramik fotoğrafçılık için en büyük yarışma.

Bu yılki yarışma, 98 ülkede 1.197 profesyonel ve amatör fotoğrafçıdan 4.129 başvuru aldığını söylüyor ve bunların hepsi binlerce dolarlık nakit ve ödüller için yarışan ana sponsor Epson Australia ile tek başına bir Epson SureColor P7070 yazıcı, bir Epson SureColor dahil ödüller verdi. P5070 yazıcı ve bir Epson EB-1795F ultra ince projektör.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.