Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Nikon 2023 Fotoğraf Yarışmasında Kazanan Muhteşem Fotoğraflar ve Filmler

Nikon 2023 Fotoğraf Yarışmasında Kazanan Muhteşem Fotoğraflar ve Filmler
Austin Garcia’dan (Filipinler) “Yağmurda Gözyaşları” | Nikon Fotoğraf Yarışması 2022-2023 Fotoğraf Yarışması Büyük Ödülü sahibi

Dünyanın en büyük fotoğraf ve film yarışmalarından biri olan Nikon 2023 Fotoğraf Yarışması‘nın kazananlarını açıkladı. Şimdi 50. yılında, yaklaşık 70.000 başvuru arasından en iyi seçimler seçildi.

Büyük Ödül, Mükemmellik Ödülü ve Özel Teşvik Ödülü’nü kazananlar, dünya çapında 180 ülkeden 35.000 kişinin katılımını içeren devasa havuzdan seçildi. Nikon ayrıca bu yıl halk oylamasıyla belirlenen yeni bir Genel Kamu Ödülü kategorisini de ekledi. Bu yeni kategoride iki fotoğraf ödüle layık görüldü.

Büyük Ödül kazananları, her yarışmanın Mükemmellik Ödülü kazananları arasından seçildi. Fotoğraf Yarışması’nın Büyük Ödülünü kazanan, Austin Garcia’nın (Filipinler’den) katıldığı “Yağmurdaki Gözyaşları” başlıklı çalışma oldu.

Garcia, “Angono’da ‘Higantes Festivali’ olarak adlandırılan meşhur festival sırasında, bir çocuğun babasına sımsıkı tutunduğu ve etrafında festival kutlamaları nedeniyle oluşan kaosun olduğu bu konu ilgimi çekti” diyor. , yukarıda görülen fotoğrafı açıklıyor.

“Her yere su sıçradı ve bu özel sahnede kalabalığa atılan suyun miktarını görebiliyorsunuz.”

Kısa Film Yarışması Büyük Ödülü’nün sahibi ise Birleşik Krallık’tan Josh Spindler’in Süper Kısa Film Kategorisi’ndeki “Margaret Gallagher Gerçektir” adlı çalışması oldu.

Spindler şöyle diyor: “İklim krizinin devrilme noktasına geldiği ve dünyaya bakış açımızı değiştiren gezegensel bir reaksiyona neden olduğu spekülatif bir zaman çizelgesinde, Margaret Gallagher, tüm hayatı boyunca yaptığı gibi hâlâ ‘şebekeden bağımsız’ yaşıyor,” diyor. “Bizi dünyanın sonundan kurtarabilecek bir yaşam tarzının planını görürken, internetten ve giderek kötüleşen hava koşullarından bahsediyor.”

Aşağıdaki “Susamış Buzağı” başlıklı fotoğraf, Photo General Public Ödülünü kazanmıştır ve Myanmar’dan Me Ko Lay tarafından çekilmiştir.

Nikon 2023 002
Me Ko Lay’den “Susuz Buzağı” | Nikon Fotoğraf Yarışması 2022-2023 Fotoğraf Yarışması, Genel Kamu Ödülü

Ve son olarak Meksika’dan Nicolás De Aguinaga’nın aşağıdaki “The Apartment” adlı filmi, Nikon Photo Contest 2022-2023 Kısa Film Yarışması Genel Kamu Ödülü’nün sahibi oldu.

Ödül töreni videosu Ekim ayı başında Nikon Fotoğraf Yarışması web sitesinde yayınlanacak. Ayrıca Nikon, kazanan projeleri sokak reklamcılığında, birçok büyük şehirdeki etkinliklerde ve dünya çapındaki Nikon tesislerinde sergilemeyi ve sergilemeyi planladığını açıkladı. Bu ayrıntılar , açıklanmayan daha sonraki bir tarihte Nikon Fotoğraf Yarışması web sitesinde yayınlanacak. Ancak Nikon, bunun Sonbaharda Tokyo’nun Ebisu kentinde düzenlenecek Kısa Kısa Film Festivali ve Asya 2023 Gösterimi ile başlayacağını doğruladı.

Kazanan tüm fotoğraf ve filmler Nikon Fotoğraf Yarışması web sitesinde görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.