Ulusal Fotoğraf Yarışmaları

ODTÜ 100. Yılında Cumhuriyet Ulusal Fotoğraf Yarışması

ODTÜ 100. Yılında Cumhuriyet Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 18 Ekim 2023’dür ve yarışmaya başvurmak ücretsizdir.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen düzenlenen yarışma, Cumhuriyeti oluşturan toplumsal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve sanatsal değerleri, tarihsel ve güncel perspektifte ele alarak, fotografik değeri yüksek eserlerle bu önemli tarihsel dönemi gelecek kuşaklara aktarmayı ve belgelemeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçla eserlerin, temellerini büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı Cumhuriyet’in gelişim evrelerinin, dönüşümsel süreçlerinin Cumhuriyetin 100. yılının anma vesilesiyle belgelenmesi; Cumhuriyetin kazanımlarının anımsanması amacıyla yeniden vurgulanması; hafızalarda yer eden mekanların görselleştirilmesi ve hem geçmişle mukayese edilmesine hem de geleceğin yol haritasının aydınlatılmasına hizmet edebilecek nitelikte olan fotoğraflar olarak düşünülmektedir.

Yarışma; Dijital (Sayısal), Renkli ve/veya Siyah-Beyaz fotoğraf olarak tek bölümdür. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

ODTÜ 100. Yılında Cumhuriyet Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yarışma Takvimi:

Yarışmanın Başlangıç Tarihi : 04/09/2023
Son Başvuru (Yükleme) Tarihi : 18/10/2023 23:00 (TSI)
Seçici Kurul Toplantı Tarihi : 21/10/2023
Sonuç Bildirim Tarihi : 22/10/2023
Sergi ve Ödül Töreni Yer ve Saat : ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi, 16:00 29 Ekim 2023

Ödüller-Sergilemeler:

Birincilik : TFSF Altın Madalya + 15.000 TL
İkincilik : TFSF Gümüş Madalya + 10.000 TL
Üçüncülük : TFSF Bronz Madalya + 5.000 TL
ODTÜ Özel Ödülü : 2.500 TL
Sergileme (En fazla 30 adet) : 500 TL

Ödül ve sergileme dışında düzenleyici kurum yarışmaya gönderilen fotoğraflardan en az sergileme bedeli karşılığı satın alabilir.


Yarışma Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak ve Yarışmaya Katılmak için Burayı Tıklayın…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.