Ulusal Fotoğraf Yarışmaları

Etem Tem VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Etem Tem VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı, yarışmaya katılmak ücretsiz olup son başvuru tarihi 15 Ağustos 2024’dür.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kocatepe’deki ölümsüz duruşunu görüntüleyen fotoğrafçısı Etem TEM adına vurgu yapılarak farkındalık yaratmak adına, ülkemizin ve Afyonkarahisar’ın tanıtımı için yapılan bu yarışma fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmektedir. Ülkemizin ve Afyonkarahisar’ın bilinmeyen güzelliklerinin ve değerlerinin gün yüzüne çıkarılması için yarışmanın genel konusu serbest olarak belirlenmiştir.

Millî Mücadele ve Büyük Taarruz’un geçtiği alan ve mekânlarda çekilen fotoğraflar “Etem TEM Özel Ödülü” kapsamında değerlendirilecektir.

Etem Tem VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yarışma Kategorileri:

“Etem Tem Ulusal Fotoğraf Yarışması”, Sayısal (Dijital) bölümde, serbest temalı ve renkli veya siyah-beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategoridir. Renkli veya siyah-beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Yarışma Koşulları:

Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışma; yarışma sekretaryası, Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Yarışma Temsilcisi ile birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel 18 yaş üstü tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar. Her katılımcı en fazla 4 adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya
katılabilir.

“Etem Tem Özel Ödülü” için değerlendirilecek fotoğrafların Afyonkarahisar-İzmir sınırlarını kapsayan Kurtuluş Savaşı güzergâhına ait şehirlerde çekilmiş olması ve bu tarihi mekânları yansıtan özellikler taşıyor olması gerekmektedir.

Telif (Kullanım) Hakları:

Yarışmada ödül (derece, özel ödül, mansiyon ve sergileme) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların yayın, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte düzenleyici kuruma ait olacaktır. Eserin kullanım hakkı üçüncü bir kişi ya da kuruma satılamaz/devredilemez. Bu eserler düzenleyici kurum arşivinde saklanacaktır.

Ödül – Sergilemeler:

Birincilik : 7500 ₺
İkincilik : 5000 ₺
Üçüncülük : 4000 ₺
Etem Tem Özel Ödülü : 7000 ₺
Sergileme (En fazla 25 adet) : 750 ₺

Ödül ve sergileme dışında düzenleyici kurum yarışmaya gönderilen fotoğraflardan en az sergileme bedeli karşılığı satın alabilir.


Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak için yarışma şartnamesine buradan ulaşabilir, başvuru yapmak için burayı tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.