Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

2. Yusuf Tuvi Kupası Yaşamın Rengi Fotoğraf Yarışması

2. Yusuf Tuvi Kupası Yaşamın Rengi Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 11 Kasım 2022‘dir ve yarışmaya katılmak ücretsizdir.

2. Yusuf Tuvi Kupası Yaşamın Rengi Fotoğraf Yarışması

1974’te fotoğrafa ilk başladığım yıllarda, kendime kılavuz edindiğim, ‘fotoğrafların yeterince iyi değilse, yeterince yakınlaşmamışsın demektir’ sözüne çok şey borçluyum. Efsanevi fotoğrafçı Robert Capa’nın bu sözü, vizörden bakarken bana hep yakınlaşmak, özellikle de insana yakın durmak için cesaret verdi. Kuşkusuz bahsettiği fiziki bir yakınlık değildi. İnsanları ve coğrafyaları anlamadan, hissetmeden fotoğraf çekebilmenin imkansızlığıydı…

Yusuf Tuvi

Yarışma Konusu:

İFOD – İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği Onur üyesi usta fotoğraf sanatçısı Yusuf Tuvi 1938 yılında İzmir’de doğdu. Tuvi, fotoğraflarında hep insanı konu edindi. Onun fotoğraflarında yaşamı anlama ve anlatma çabası vardır. Yusuf Tuvi’nin bu özelliğinden yola çıkarak yarışma konusu “Yaşamın Rengi” olarak belirlenmiştir.

Kategori ve Bölümler:

Yarışma, sayısal (dijital) kategoride renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümdür.

Yarışma Takvimi:

Son Katılma Tarihi : 11 Kasım 2022 saat 23:00
Jüri Toplantısı : 18 Kasım 2022
Sonuçların Açıklanması : 21 Kasım 2022


Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak ve yarışmaya katılmak için burayı tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.