Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

14. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması

Fotogen 14. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması son katılım tarihi 17 Ocak 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Katılımcılardan; tek ağaç/çiçekten bir köy veya kente, sınırlı bir alandan geniş taramaya, doğadan sosyal konulara ya da sorunlara, tek insandan kalabalık topluluklara “Türkiyemiz”e ilişkin, Sami Güner’in yaklaşımı ile “sevgi, heyecan, bilinç, gözlem ve yorum” nitelikleri taşıyan bir fotoğraf gösterisi istenmektedir.

  • a. Gösterinin toplam süresi en fazla 6 (altı) dakika olacaktır.
  • b. Fotoğraf sayısı, gösterinin akış biçimi – hız, ses – konuşma – müzikli ya da sessiz oluşu gösteriyi hazırlayan veya hazırlayanların kararına bağlıdır.
  • c. Gösteri; seçici kurul değerlendirmesinden sonra kamuoyuna sunulacak biçimde hazırlanacak, gösterinin ve hazırlayan(lar)ın ismi gösterinin içinde yer alacaktır.
  • d. Gösteri, kısa kenarı en az 800 piksel çözünürlükte, Renkli ve/veya Siyah-Beyaz fotoğraflardan oluşacak VE 3 (üç) adet CD, DVD veya flaş belleğe kaydedilerek aşağıdaki adrese gönderilecektir.
  • e. Gösterinin ve hazırlayanın ismi, CD/DVD/flaş belleklerin üzerinde de belirtilecektir.
  • f. Ayrıca duyurularda kullanılmak üzere, kısa kenarı en az 1200 piksel çözünürlükte, gösteriye ait JPEG formatında bir fotoğraf da bu CD/DVD/flaş belleklere ilave edilecektir.

Başarılı bulunan gösterilerin listesi, 15 Şubat 2020 tarihinde http://www.fotogen.org.tr ve http://www.tfsf.org.tr adreslerinde yayınlanacak, sertifika ve ödül töreni ise 20 Şubat 2020 tarihinde, yeri FOTOGEN tarafından daha sonra ilan edilecek bir salonda gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.