Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

9. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması

9. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 10 Ocak 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Yarışmanın konusu “ZEYTİNBURNU” dur. Yarışmaya katılan her bir yarışmacı fotoğraf(lar)ını Zeytinburnu sınırları içerisinde çekmiş olmak zorundadır.

Yarışmanın amacı Fotoğraf severleri Zeytinburnu’na çekmek, çekilen fotoğraflarla ilçenin bilinirliği artırarak turizme katkı sağlamaktır. Zeytinburnu’nun tanıtımına ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlamaktır.

  • “Zeytinburnu”; tarihi, insanı ve konumu itibariyle tek başına bir anlam ifade etmektedir. Mekânsal açıdan yarışmaya gönderilen fotoğrafların, İstanbul ilinin Zeytinburnu ilçesine ait olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Bu nedenle mevki, cadde, sokak gibi belirleyici isimler fotoğraf adlandırması sırasında kullanılmalıdır. Yarışmanın konusu Zeytinburnu ilçesinin sınırları, https://sehirrehberi.zeytinburnu.bel.tr/ adresinde belirtilen mahalle ve semtlerdir. Dereceye giren fotoğrafların sahipleri fotoğrafı Zeytinburnu sınırları içinde çektiğini ispatlamakla yükümlüdür. Havadan, yüksek bir yerden, denizden çekilen fotoğraflarda kadraj içinde kalan kısmında Zeytinburnu sınırları içinde yer alması gerekmektedir. Yarışmacı jürinin bilgi istemesi durumunda bunu da ispatlamakla yükümlüdür.
  • Yarışmamız; seçici kurul, TFSF temsilcileri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm halkımıza, amatör / profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
  • Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 4 (dört) adet Sayısal Renkli veya SiyahBeyaz eserle katılabilir. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.

Ödüller-Sergilemeler

  • Birincilik 6.000 TL
  • İkincilik 4.000 TL
  • Üçüncülük 3.000 TL
  • Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü 2.000 TL
  • Mansiyon Ödülü (5 adet) 1.000 TL
  • Sergilenmeye Değer Eser (En fazla 30 Adet) 500 TL

Detay bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.