Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Vakıf Emeklilik 7. ”Sarı Kareler” Fotoğraf Yarışması

Vakıf Emeklilik’in bu yıl yedincisini düzenlediği Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’na başvurular devam ediyor. Bu yılki fotoğraf yarışması’nın konusu ise “Sarı Kareler” olarak belirlenmiş ve son katılım tarihi 12 Haziran 2019.

Vakıf Emeklilik 7. ”Sarı Kareler” fotoğraf yarışmasının amacı, amatör veya profesyonel fotoğrafçıların; kendi objektiflerinden hayata ve dünyaya bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır.

Vakıf Emeklilik, yarışma ile amatör veya profesyonel fotoğrafçıların; kendi objektiflerinden hayata ve dünyaya bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı oluyor. 25 Mart-12 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular başladı. Sanata ve sanatçıya saygı çerçevesinde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen “Sarı Kareler” temalı yarışmada, birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.500 TL ve üçüncüye 2,500 TL’lik para ödülü dağıtılacak.

Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet renkli eserle yarışmaya katılabilir. Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir. Siyah-Beyaz ve Sepia gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yarışma, Seçici Kurul ve TFSF Temsilcisi dışında konuya ilgi duyan, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını dolduran ve üzeri yaşlardaki, tüm amatör veya profesyonel fotoğraf çeken katılımcılara açık ve katılan eserler alanlarında uzman jüri üyeleri tarafından 11 Mayıs 2016 tarihinde değerlendirilecek. Sonuçlar ise 13 Mayıs’ta açıklanacak.

Yarışmanın Ödülleri

  • Birincilik – TFSF Altın Madalya + 5.000.- TL
  • İkincilik – TFSF Gümüş Madalya + 3.500.- TL
  • Üçüncülük – TFSF Bronza Madalya + 2.500.- TL
  • Mansiyon (3 eser) 750.- TL
  • Sergileme (En fazla 30 eser) 350.- TL

Detaylı bilgi ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…


Sonucu açıklanmış diğer fotoğraf yarışmaları için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.