Haberler

GoPro Hero 7’ye rakip DJI Osmo Action hakkında son detaylar

GoPro, aksiyon kameralarının kralı olarak bilinse de şirketin önümüzdeki dönemde çok daha fazla çalışması gerekiyor.

DJI Osmo Action 100

Drone’larıyla piyasanın hakimi olan DJI, geçtiğimiz yıl Osmo Pocket’ı piyasaya sürmüş ve bu modelle özellikle VLOG çekimler yapanların ilgisini çekmişti.

DJI Osmo Action 105

Gerek görüntü kalitesi gerekse taşınabilirliğiyle fark yaratan kamera, ekstrem tutkunlarına ise ne yazik ki hitap etmemişti. DJI, ekstrem sporlarla uğraşan kişileri de önümüzdeki günlerde mutlu etmeye hazırlanıyor. DJI’ın Osmo Action adını verdiği kamerayı çok yakında tanıtacağı ifade ediliyor. GoPro Hero 7 ailesine rakip olarak geliştirildiği belirtilen kameranın fotoğrafı Photorumors sayfası tarafından paylaşıldı. Aksiyon kamerasında yer alması beklenen özellikler de gün ışığına çıktı. Görüntü sabitleme sistemiyle geleceği konuşulan kamerada çift LCD ekran yer alacağı ifade ediliyor. 1/2.3 inç boyutunda CMOS görüntü sensörüne sahip olacağı iddia edilen kamerada Sony IMX377 sensörü yer alıyor. 12 megapiksellik DJI Osmo Action’da Ambarella H2 görüntü işlemcisi bulunuyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydedebilen kamerada HDR özelliği de mevcut. F/2.8 diyaframlı ve 145 derece açılı bir lensin tercih edildiği kameranın sunacağı performansı merak ediyoruz. Kameranın performansıyla GoPro’yu geride bırakıp bırakmayaağı ise belli değil. Kameranın bir kılıfa ihtiyaç duymadan su altında rahatlıkla kullanılabileceği de dile getiriliyor. DJI imzalı sksiyon kamerasının satış fiyatına dair bir dedikodu ise henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.