Haberler

Annie Leibovitz Central Park'taki Dairesini 8,6 Milyon Dolara Satıyor

Ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz, New York City’nin Yukarı Batı Yakası’ndaki dubleks dairesini ödediğinden neredeyse 3 milyon dolar daha ucuza satıyor.

Tartışmasız dünyanın en ünlü fotoğrafçısı Leibovitz, Central Park’ın muhteşem manzarasına sahip dairesini dokuz yıl önce 11,3 milyon dolara satın aldı.

Ancak liste komisyoncusunun “satış fiyatı” olarak etiketlediği şekilde Leibovitz, evini 8,6 milyon dolara piyasaya sürdü.

Annie Leibovitz Dairesini Satıyor
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 002
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 003
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 004
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 005

Leibovitz, The New York Times’a “Daire artık benim için çok büyük” ded . “Şehir merkezinde yaşıyor ve çalışıyorum; şehir dışındaki evimiz artık ailemizin evi.”

Leibovitz, Manhattan’da mülk alıp satmaya yabancı değil. Fotoğrafçının Chelsea’de bir kooperatifi vardı ve 2000’li yılların başında West Village’da üç binadan oluşan bir yerleşke inşa etti.

Çocuklarının okuluna yakınlığı nedeniyle 2014 yılında şu anda piyasada olan dubleksi satın aldı. 88 Central Park West, 5N adresinde, Brentmore olarak bilinen bir binada yer almaktadır.

Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 006
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 007
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 008
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 009
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 010

The Times’a şunları söylüyor: “10 yıl önce daireye ilk girdiğimde parktan oturma odasının pencerelerine güzel bir ışık yayılıyordu.”

Üç kızının artık büyüdüğünü ve “kendi hayatlarını kurduklarını” ekliyor.

Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 011
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 012
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 013
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 014
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 015

Rolling Stone dergisi için Yoko Ono’ya sarılmış çıplak John Lennon’un öldürülmeden saatler önce çekilen çıplak fotoğrafı da dahil olmak üzere birçok ikonik fotoğraf çeken Leibovitz, geniş mülkte kendi çalışmalarından bir seçki sergiliyor.

Times, dairede mutfak, misafir odası ve banyonun yenilenmesi de dahil olmak üzere bir dizi yenileme ve güncelleme yaptığını belirtiyor. Ayrıca kuyruklu piyano için yeterli alana sahip oturma odasında bir kütüphane oluştururken bir ofis alanı da oluşturdu.

Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 016
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 017
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 018
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 019
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 020

Corcoran listesi bunu “iki seviyeye yayılan, savaş öncesi aranan zarafeti günümüz yaşamı için optimize edilmiş düşünceli bir kat planıyla birleştiren” olarak tanımlıyor. Yüksek tavanlar, işlemeli parke zeminler ve zarif pervazlar, Manhattan’ın katlı Yukarı Batı Yakası’ndaki park kenarı lüksünün bu zirvesini simgeliyor.”

Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 021
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 022
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 023
Annie Leibovitz Dairesini Satiyor 024

Leibovitz bu günlerde öncelikle Vogue dergisi için çekim yapıyor. Geçtiğimiz günlerde foto muhabiri Lee Miller‘ın Adolf Hitler’in küvetinde aktris Kate Winslet’le çekilmiş ünlü fotoğrafını yeniden canlandırdı. Winslet, yaklaşan biyografik filmde Lee rolünü canlandıracak.


Resim kredisi: Annie Leibovitz’in Robert Scoble imzalı ve CC BY 2.0 kapsamında lisanslanan başlık portresi ve Eden, Janine ve Jim tarafından imzalanan ve CC BY 2.0 kapsamında lisanslanan The Brentmore fotoğrafı. Corcoran için Evan Joseph’in emlak fotoğrafları.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.