Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Auckland’ın Aotearoa Müzik Fotoğrafçılığı Ödüllerinin Kazananları 2021

Auckland Fotoğraf Festivali ve Auckland UNESCO Müzik Şehri Aotearoa Müzik Fotoğrafçılığı Ödülü (Whakaahua Puoro Toa), müzik temalı fotoğraf yarışmasının 2021 kazananlarını açıkladı.

Tüm Yeni Zelandalı profesyonel ve topluluk fotoğrafçılarına açık olan yarışmaya müzik temalı 600’ün üzerinde eser katıldı. Yarışma, birinciye 1,500 $ nakit ödül veren Mark Roach ve Maryanna Bilham tarafından değerlendirilirken, ikinci kazanan Leica tarafından sağlanan Master & Dynamic 0.95 MW65 Kablosuz NC Kulaklıklarını aldı. Yarışma ayrıca , 3 Haziran – 20 Haziran tarihleri ​​arasında Auckland’ın çeşitli yerlerinde ücretsiz olan Auckland Fotoğraf Festivali 2021 programının halka açık projelerinin bir parçasını oluşturdu .

Birincilik

Auckland'ın Aotearoa Müzik Fotoğrafçılığı Ödüllerinin Kazananları 2021
Veronica McLaughlin | Kazanan
Delaney Davidson Şarap Mahzeninde

Jüri, Veronica McLaughlin’in iki kez Aotearoa Müzik Ödülü kazanan Delaney Davidson’un fotoğrafından etkilendiğini hissetti. McLaughlin New York’tan ama 1994’te Auckland’a taşındı ve 13th Floor web sitesinin serbest fotoğrafçısı, yazarı ve ortak sahibi ve yayıncısı olarak çalışıyor . Profesyonel müzik fotoğrafçılığı kariyerine 2013 yılında Elvis Costello’nun konseriyle başlayan fotoğrafçı, o zamandan bu yana on binlerce müzik fotoğrafı çekti.

McLaughlin, Yeni Zelandalı şarkıcı ve söz yazarı Davidson’ın jüri tarafından “inanılmaz çağrışımlar” olarak nitelendirdiği kazanan fotoğrafını şöyle anlatıyor: “Müzik, sanat, hayat güzel, temiz ve net değil. Genellikle karanlık, kirli, cesur ve gizemlidir. buna sarıldım. Delaney Davidson gösterisini çekmek mükemmel bir eşleşmeydi – karanlık cesur anı getirdi ve ben onu yakalamak için oradaydım. Kısmet!”

İkincilik

DougPeters Aotearoa music photography award 534x800 1
Doug Peters | İkinci Kazanan
Florence + The Machine 2015

İkincilik ödülü, 20 yılı aşkın süredir canlı müzik yapan fotoğrafçı Doug Peters’a verildi. Aynı zamanda, Elton John, U2, Billie Eilish, Iron Maiden, Coldplay, the gibi müziğin en büyük isimlerinden bazılarında yarı zamanlı olarak editör ve bazen fotoğrafçı olarak çalıştığı Ambient Light müzik web sitesinin de kurucusudur. Foo Fighters ve diğerleri. Peters, kendisinin “sağlam bir Canon DSLR kullanıcısı” olduğunu, ancak portre ve moda çalışmaları için yakın zamanda Leica orta format dijital sistemine yatırım yaptığını söylüyor.

Peters’in ikincilik fotoğrafı, Florence + The Machine’den Florence Welch’in Auckland’daki Spark Arena’da sahne aldığı 2015 fotoğrafı. McLaughlin’in görüntüsünden farklı olarak, Peter’ın fotoğrafı pandemi öncesi uluslararası turne dünyasını tasvir ediyor ve Welch’i sahnedeyken müzikte kendini kaybettiğini gösteriyor.

Kısa Liste

Yarışma ayrıca, çalışmaları jüriyi etkileyen diğer dokuz fotoğrafçıyı kısa listeye aldı:

Doug Peters Aotearoa music photography award
Doug Peters | Kısa Listeye Giren
Grace Jones 2018
Liam Costley Aotearoa music photography award
Liam Costley | Kısa Listeye Alınan
Azaltılmış Yedinci Delilik
Liam Costley Aotearoa music photography award 1
Liam Costley | Kısa Listeye Giren
West Auckland’a Açık Bir Aşk Mektubu
Samantha Davies Aotearoa music photography award
Samantha Davies | Kısa Listeye Alınan
Six60
Bruce JarvisAotearoa music photography award
Bruce Jarvis | Kısa Listeye Alınan
Willie Nelson bir Hongi’ye sahip
BrennaGotje Lucy Music Photography Comp 2021
Brenna Gotje | Kısa Listeye Alınan
Lucy
lucas perelini Aotearoa music photography award
Lucas Perelini | Kısa Listeye Giren
Çadır Şehir
Bevan Triebels Aotearoa music photography award
Bevan Tribel | Kısa Listeye Giren
Julia Deans in a Shelter
Maria Francesca Aotearoa music photography award
Maria Francesca Melis | Kısa Listeye Giren
Yeşil Oda

Jüri üyeleri, girilen fotoğrafların kalitesinden etkilendiklerini ve bırakın kazananı, kısa listeye karar vermenin kolay bir iş olmadığını açıkladı. İki kazanan, anlattıkları hikayeler ve “fotoğraflar ayrıca yüksek derecede teknik beceriye ve mükemmel bir şekilde değerlendirilmiş sanata sahip” olduğu için seçildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.