Sergiler

“Bir Avuç Güzel İnsan”

Ara Güler’in Türkiye ve dünyanın önde gelen edebi figürlerine ait portrelerinden oluşan “Bir Avuç Güzel İnsan” başlıklı sergi, Ara Güler Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Ara Güler arşivinden edebiyatçı portreleri sergisi 18 Kasım tarihinde Ara Güler Müzesi’nde ziyarete açıldı. Sergi, Güler’in erken yaşlarda başlayan edebiyat merakından yola çıkarak fotoğraflamaya başladığı Türkiye ve dünyanın önde gelen edebi figürlerine ait portreleri içeriyor. “Bir Avuç Güzel İnsan” adlı sergi aynı zamanda Güler’in edebiyatçılarla kurduğu dostluklara da ışık tutuyor.

Bir Avuç Güzel İnsan
Nazım Hikmet

Sanatçı edebiyatçılardan, “Onlar benim için yalnızca fotoğrafı çekilen kişiler değil, dünyamı kuran insanlardır” diye bahsediyordu. Sabahattin Eyüboğlu, Fikret Adil, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Samim Kocagöz, James Baldwin, Arthur Miller, Antonio Tabucchi, John Updike, Philip Roth, Alberto Manguel, Tennessee Williams ve William Saroyan, Güler’in fotoğrafladığı edebiyatçılardan bazıları.

kapak 115712
Salih Tozan, Orhan Kemal, Muzaffer Buyrukçu, Mücap Ofluoğlu, Samim Kocagöz ve Hüsamettin Bozok Güler Apartmanı’nda.
Yasar Kemal James Baldwin Ara Guler
Yaşar Kemal, James Baldwin

Doğuş Grubu’nun, Ara Güler ile işbirliği sonucu hayata geçirdiği Ara Güler Müzesi’nin yeni sergisi “Bir Avuç Güzel İnsan” pazartesi günleri hariç Salı-Cumartesi 10:00-18:00, Pazar 12:00-18:00 saatlerinde Yapı Kredi bomontiada’da ziyaret edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.