Sergiler (Arşiv)

Dostlarımız, Hayvanlar Karma Fotoğraf Sergisi

Dostlarımız, Hayvanlar Karma Fotoğraf Sergisi 212 Photography İstanbul kapsamında 6 Ekim – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi‘nde görülebilir.

Sanatın farklı alanlarında insani duyguların dışa vurumu olarak sembolleştirilen hayvanlar aynı zamanda kendi habitatlarında kurdukları iletişim biçimleriyle fotoğraf sanatının önde gelen öznelerinden.

Birlikteliğin ve kaçınılmaz benzerliklerin uzayıp giden harmonisi ile hayvan dostlarımızın kahramanı olduğu Dostlarımız, Hayvanlar sergisinde, 20’ye yakın sanatçının perspektifinden hayvanlar aleminin düşlere konuk olan görsel dünyası, benzersiz karelerde hayat buluyor. Kedi fotoğrafçılığının öncüsü olan Walter Chandoha’nın gözünden dört tarafımızı çevreleyen evcilleştirilmiş küçük yırtıcıların iç dünyalarına tanıklık ediyoruz.

212 Photography Istanbul’un 2021 edisyonunda dikkat çeken at fotoğrafları ile ağırladığımız Tim Flach bu serginin de bir parçası. Sanatçı, hayvanların dünyasını türler arasında geniş bir yelpazede incelerken bizi bir yandan bu dünyanın karmaşık yapısıyla hayrete düşürüyor bir yandan da doğal dünyayla bağlarımızı güçlendirmenin yollarını sorgulamamızı sağlıyor. Propaganda olarak nitelediği imajlarda cazibe, eleştiri ve mizahı buluşturan bol ödüllü Martin Parr ve genç kadın portreleriyle tanıdığımız, eserleri Guggenheim New York ve MoMA’nın da dahil olduğu birçok müze koleksiyonunda yer alan Helene van Meene de bu sergi kapsamında hayvanlar alemini kendi perspektiflerinden seyirci ile buluşturan sanatçılar arasında.

Dostlarımız, Hayvanlar Karma Fotoğraf Sergisi

SANATÇILAR

Gerrard Gethings, Hellen van Meene, Leila Jeffreys, John Hiltunen, Martin Usborne, Ralph Hargarten, Robin Schwartz, Sophie Gamand, Tim Flach, Visarute Angkatavanich, Süleyman Kaçar, Walter Chandoha, Martin Parr, Andrew McGibbon, Luke Stephenson, William Wegman, Ci Demi, Ekin Küçük, Nazif Topçuoğlu

TARİHLER

6-16 Ekim 2022

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.