Haberler

Final Cut Camera ve Final Cut Pro, iPad, Mac güncellemeleri

Bu yılın başlarında iPad ve Mac için duyurulan Final Cut Pro güncellemelerinin yanı sıra video yakalama uygulaması Final Cut Camera da bugün kullanıma sunuldu.

Apple , Mayıs ayında iPad ve yeniden tasarlanan iPad Pro etkinliğine odaklanan Apple etkinliği sırasında iPad 2 için Final Cut’ı ve Mac için Final Cut güncellemesini duyurdu . Ağız dolusu bir uygulama adı olan iPad 2 için Final Cut Pro, yeni iPad Pro’da bulunan yeni M4 çip ile birleştirildiğinde iki kata kadar daha hızlı görüntü oluşturma ve dört kata kadar daha fazla ProRes RAW akışı vaat ediyor.

iPad 2 için Final Cut Pro ayrıca harici proje desteğine de olanak tanıyarak kullanıcıların harici bir depolama aygıtından proje oluşturmasına ve açmasına olanak tanıyor. Önceden, dosyaların düzenlenebilmesi için iPad’e aktarılması gerekiyordu ve bu güncelleme, özellikle bir iPad düzenlemesini Mac’e taşırken tablette düzenlemeyi daha sorunsuz hale getirecek ve bu dosyalar artık daha az masraf yaratacak. artık iPad’in dahili SSD’sini tıkıyor.

Final Cut Camera ve Final Cut Pro, iPad, Mac güncellemeleri

Düzenleme uygulaması ayrıca efekt kaplamaları ve başlık dizileri oluşturmak için kullanılabilecek 12 yeni renk derecelendirme ön ayarı, sekiz temel metin başlığı, 20 yeni film müziği ve dinamik arka planlar ekler.

Belki de en dikkate değer olanı, kullanıcıların aynı anda dört adede kadar iPhone veya iPad akışını kablosuz olarak bağlamasına ve önizlemesine olanak tanıyan yeni bir Canlı Multicam özelliğinin eklenmesidir. Kullanıcılar, komuta eden iPad’de her kamerayı bir yönetmenin görüşüne sahip olacak, ayarları üzerinde manuel kontrole sahip olacak ve ses seviyelerini ve kalan pil ömrünü görebilecek. Bu özellik yalnızca bağlı cihazlarda bugün de kullanıma sunulan Final Cut Kameranın kurulu olması durumunda çalışır.

Final Cut Camera, Live Multicam’e güç verir ve ayrıca iPhone ve iPad’de bağımsız bir kayıt uygulaması olarak çalışarak kullanıcıların manuel odaklama, deklanşör hızı, ISO ve daha fazlası gibi ayarları yapmasına olanak tanır.

Mac’lerde, tek tıklamayla rengi, renk dengesini, kontrastı ve parlaklığı iyileştirmeyi vaat eden İyileştirme Işığı ve Rengi ekleyen Final Cut Pro sürüm 10.8 artık mevcut. Yapay zeka destekli bu özellik SDR, HDR, RAW ve Log kodlu ortamlarda çalışır. Denetleyicide renk düzeltmelerine ve video efektlerine özel adlar da verilebilir ve efektler buradan zaman çizelgesindeki veya görüntüleyicideki diğer kliplere sürüklenebilir.

Apple Final Cut Pro for Mac 10 8 timeline index

Zaman çizelgesi dizini aynı zamanda kullanıcıların eksik medya veya efekt içeren klipleri aramasına olanak tanır; makara, sahne, kamera açısı ve daha fazlası gibi kritik bilgileri gösteren metin tabanlı bir zaman çizelgesi araması eklenmiştir.

Mac’teki Final Cut Pro güncellemesi mevcut kullanıcılar için ücretsizdir ancak uygulamanın yeni kullanıcılar için maliyeti 300 ABD dolarıdır. iPad 2 için Final Cut, aylık 5 ABD Doları veya yıllık 50 ABD Doları karşılığında abonelik olarak mevcuttur. Final Cut Camera ücretsizdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.