Satın Alma Rehberi

Fotoğrafçılar ve Fotoğraf Düzenleme için En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

Deneyimli fotoğrafçılar, doğru dizüstü bilgisayarı aramanın, tek tek etkileyici özellikler listesinden çok daha fazlasını içerdiğini bilir.

Fotoğraf düzenleme için mükemmel dizüstü bilgisayar her zaman en çok göze çarpan dizüstü bilgisayar olmayacaktır, çünkü buradaki mükemmellik çok daha fazlasını içerir: kullanılabilirlik, kolaylık, sezgi — her şey bir araya gelerek yalnızca güçlü bir görüntü değil, aynı zamanda güçlü bir iş akışı oluşturur. ilave olarak.

Bu toplam deneyimi göz önünde bulundurarak, 2021’de fotoğraf düzenleme için en iyi dizüstü bilgisayarların bir listesini oluşturduk.

Aradıklarımız:

Bir fotoğrafçının dizüstü bilgisayar seçerken birçok ihtiyacı vardır, bu nedenle bu liste için en yaygın alanları ele almaya çalıştık. Aşağıdaki seçimlere gelmek için fiyat, işlevsellik, performans ve dayanıklılığı göz önünde bulundurduk.


Fotoğrafçılar için Genel Olarak En İyi Dizüstü Bilgisayar: M1 Max (16 inç) ile Apple MacBook Pro

Fotoğrafçılar ve Fotoğraf Düzenleme için En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

CPU: M1 Maks 10 Çekirdekli (8 yüksek performanslı ve 2 yüksek verimli çekirdek)
GPU: M1 32 Çekirdekli tümleşik
RAM: 64 GB birleşik RAM
Depolama: 1 TB Tümleşik PCle 4.0 SSD
Ekran: 16 inç Liquid Retina XDR (3.456 x 2.234) piksel)
Boyut: 14,01 x 9,77 x 0,66 inç
Ağırlık: 4,8 pound
Fiyat: 3.899$ başlayan fiyatlarla

Temel odak noktanız mümkün olan en iyi donanıma erişmekse, M1 Max tarafından desteklenen yeni MacBook Pro’dan başkasına bakmayın. Bu dizüstü bilgisayar, inanılmaz bir ekran ile HDMI bağlantı noktasının ve SD kart okuyucunun geri dönüşünü olağanüstü bir klavye ve çılgın performansla birleştirir.

Testlerimizdeki performans ölçütlerine baktığımızda, yeni MacBook Pro hiç şüphesiz paranın satın alabileceği en iyi ve en güçlü dizüstü bilgisayardır. Neredeyse tüm testlerimizde rekabeti artırıyor ve çılgın bir pil ömrüne ve neredeyse sessiz çalışmasına sahip. Saf performans açısından bu, PetaPixel’de şimdiye kadar test ettiğimiz en etkileyici dizüstü bilgisayardır . M1 orijinal olarak piyasaya sürüldüğünde, Apple’ın kendilerini tekrar yükselttiğini söylediğimizi hissediyorum.

Bununla birlikte, bu makine muhtemelen ortalama bir fotoğrafçı için çok fazla güçtür ve yalnızca gerçek bir fotoğraf ve video iş akışına sahip olanlar, kendilerini M1 Max çipinin yapabileceği her şeye gerçekten ihtiyaç duyacaklardır. Ayrıca çok pahalı bir makine. Bu nedenle, fotoğrafçıların alması gereken en iyi Mac bizim seçimimiz değil (yine de M1 ile MacBook Pro’ya gidiyor), ancak sınırımızı Apple’a vermemiz gerekiyor: şirket, rakipsiz, ciddi anlamda etkileyici bir makine yaptı. kimse tarafından. Güce ve bulabileceğiniz en fazla güce ihtiyacınız varsa, işte bu.


Fotoğrafçılar için En İyi Dizüstü Bilgisayar: Dell XPS 15 (9510)

dell xps 15 800x454 1

CPU: Intel Core i7-11800H (11. Nesil)

CPU: Intel Core i7-11800H (11. Nesil)
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6
RAM: 32GB DDR4
Depolama: 512GB M.2 PCle NVMe SSD
Ekran: 15,6 inç, 3.5K OLED (3456×2160)
Boyut: 13.57 x 9,06 x 0,71 inç
Ağırlık: 3,99 lb
Fiyat: 2,008,99$ başlayan fiyatlarla

Bunun gibi bir listede “En İyi Bilgisayar”ı seçmenin anahtarı, birkaç şeyi kusursuz yapması veya fotoğrafçıların %99’u için açıkçası aşırı olan özelliklerle ağzına kadar dolu olması değil, her şeyi “iyi” yapmasıdır. ” Bu listedeki hiçbir dizüstü bilgisayar bu faturaya Dell’in XPS 15’inden (9510) daha iyi uymuyor: sadece düz çalışıyor.

İhtiyacınız, beceriniz veya mali durumunuz ne olursa olsun, sizi mutlu edecek ve en önemlisi işi bitirecek bir XPS 15 yapılandırması vardır. Mevcut muazzam konfigürasyon ve seçenekler, bunu en iyi seçimimiz yapan şeyin büyük bir parçasıdır. Her özellik, tüm sistemi değiştirmeden kullanıcı tarafından seçilebilir. Örneğin, 3.5K OLED ekranı umursamıyorsanız, 15,6 inç FHD+ InfinityEdge’e geçebilir ve örneğin yaklaşık 200 $ indirim yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ne kadar gelişme elde ettiğiniz göz önüne alındığında, fazladan 200$’ın ekstra masrafa değdiğini düşünüyoruz.

İşlem gücü, depolama, ekran kalitesi ve fiyat için en uygun kombinasyon olarak gördüğümüz şeyi seçtik ve size yaklaşık 2.000 $ kazandıracak. 15,6 inç 3.5K (3456×2160) Parlama Önleyici Ekranı, 400 nit parlaklık ve dört tarafında jilet gibi ince Infinity Edge çerçeveleriyle inanılmaz derecede etkileyici. İşlem gücü açısından, 11. Nesil Intel Core i7, 32GB RAM ve 512GB SSD’ye sahip olacaksınız, bu da çoğu fotoğrafçı için oldukça uygundur – özellikle birçok fotoğrafçı harici depolama ile çalıştığından.

Halihazırda hoş olan tuş başlıkları ve dokunmatik yüzeyin önceki modellere göre daha büyük bir boyut kazanmasıyla, tüm konfigürasyonlarda tasarım şık ve rahattır. Çok yönlü bir cihazın “Her şeyi oldukça iyi yapın” havasına uygun olarak, bağlantı noktası seçimi çoğunlukla iyidir ve şarj etmek ve çevre birimlerine bağlanmak için üç USB-C bağlantı noktası sunar. Bunlardan ikisi, son derece hoş karşılanan ve pek çok PC’nin övünmediği Thunderbolt 4’tür. Ayrıca tam boyutlu bir SD kart okuyucu da var.

Adımlarında daha fazla bahar isteyenler için Core i9 CPU’ya geçerek yatırımınızı artırabilir, RAM’inizi 64 GB’a iki katına çıkarabilir ve depolama kapasitenizi 8 TB’a kadar artırabilir ve hatta grafiklerinizi NVIDIA’nın GeForce RTX’ine yükseltebilirsiniz. 3050 Ti. Ayrıca UHD+ 3740×2400 500 nit parlaklık ekranına yükseltme seçeneğiniz de var. Bu yükseltmelerin tümü, neredeyse tüm fotoğrafçılar için aşırıya kaçıyor, ancak çalışmaları hem fotoğraf hem de videonun bir karışımını gerektirenler, artan CPU, RAM, depolama ve grafik gücünü ekstra paraya değer bulabilir.

Tersine, temel seviye modeli 1.273,99 dolardan başlayan fiyatlarla – Core i5 CPU, 8 GB RAM, 256 GB SSD, entegre Intel UHD grafik kartı ve temel bir FHD + (1920 × 1200) ekrana düşmeye istekliyseniz. Ancak, belirtildiği gibi, bu özelliklerin çoğunu ihtiyaçlarınıza (ve bütçenize) göre ayarlayabilirsiniz. Ve belki de en iyisi, hem RAM hem de SSD, kullanıcı tarafından yükseltilebilir (burada hiçbir şey lehimlenmemiş), satın aldıktan sonra temel modelden 16 GB ve hatta 32 GB RAM’e geçişi oldukça kolay ve uygun maliyetli hale getiriyor. Temel modelin entegre grafikleri bir kusurdur, ancak çoğu fotoğraf düzenleme uygulaması büyük ölçüde CPU işlemeye dayandığından, sıradan fotoğrafçıların hiçbir şikayeti olmayacaktır.

XPS 15 için hangi yapılandırmayı seçerseniz seçin, kendinizi sorunsuz, sorunsuz ve biraz da keyifle sürekli olarak çalışırken bulacaksınız. Bu makinenin tek dezavantajı, o kadar popüler olması ki, stokta bir tane bulmakta biraz daha sorun yaşayabilirsiniz. Her şey başarısız olursa, bunlar her zaman doğrudan Dell’den temin edilebilir ve web sitesi bir fiyat eşleşme garantisi sunar.

Dell hayranı değilseniz , mükemmel yapı kalitesi, AMD Ryzen 9 5900HX CPU, NVIDIA RTX 3070 GPU, büyük 1 TB SSD ve etkileyici bağlantı noktası seçimi sayesinde sağlam bir alternatif seçenek Razer Blade 14 QHD olacaktır. Razer Blade 14, oyuncular için yapıldı, ancak fotoğrafçıların da onu sevmekten başka seçeneği yok. Razer, daha üst düzey seçenekler sunar (aşağıda belirtilmiştir), ancak Blade 14, fotoğrafçılara ihtiyaç duydukları her şeyi ve daha sonra bazılarını verir.


Fotoğrafçılar için En İyi Apple Dizüstü Bilgisayar: MacBook Pro M1 (13.3”)

MacBook Pro M1 800x800 1

CPU: M1 8 Çekirdekli (4 yüksek performanslı ve 4 yüksek verimli çekirdek)
GPU: M1 8 Çekirdekli Tümleşik
RAM: 8 GB Yerleşik DRAM
Depolama: 256 GB Tümleşik PCle SSD
Ekran: 13,3 inç, Retina Ekran (2560 x 1600)
Boyut : 11,97 x 8,36 x 0,61 inç
Ağırlık: 3 pound
Fiyat: 1,199 dolardan başlayan fiyatlarla

2019 MacBook Pro 16 inç, sektördeki en etkileyici dizüstü bilgisayarlardan biriydi ve olmaya devam ediyor. Öyleyse neden M1’li MacBook Pro’ya odaklanalım? Bu cihazı kullanmadıysanız abartı gibi görünebilir, ancak M1 yasal olarak dönüşümsel bir deneyim sağlar. Bu şey senin kaprislerinin hızında hareket ediyor.

M1’i boğmak mümkündür, ancak bir kekemelik ipucu görünmeden önce çok sayıda pencere ve program açarak bunu yapmak için terlemeniz gerekir. Photoshop söz konusu olduğunda, bu makine, özellikle aynı fiyat seviyesindekiler olmak üzere, rekabetin çoğunu tüttürür. Pil ömründeki faktör ve M1 rakipsiz hissetmeye başlar.

Tasarım açısından bakıldığında, beklediğiniz tüm avantajlar ve dezavantajlarla eksiksiz bir MacBook’tan tam olarak beklediğiniz şey budur. 13 inçlik ekran, o güzel Retina ekrana (%100 DCI-P3 kapsamına sahip) sahip olmakla birlikte, yine de can sıkıcı derecede kalın çerçevelerden muzdarip. Bununla birlikte, beklediğinizden çok daha parlaktır, sayısız rakibi (MacBook serisinin popüler üyelerini bile) geride bırakır ve kaliteli renk bilgileri sunar. Magic Keyboard herkese uygun olmayabilir, ancak onu sevenler gerçekten çok sevecek. Genel ağırlık hala bir sorun, ancak yönetilebilir.

Maksimum 16 GB RAM, burada bir fedakarlıktır, ancak M1’in RAM’inin Intel veya AMD tabanlı işlemcilere göre çok daha ileri gittiğine dikkat edilmelidir – 16 GB model, çok yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ve/veya videoları düzenleyenlere hizmet edecektir. 8GB modeli ise bütçesi kısıtlı günlük fotoğrafçılar için harika bir seçenek. Diğer dezavantajı, yalnızca iki Thunderbolt 4 bağlantı noktasıdır, ancak bu, OWC Thunderbolt 4 Hub veya Thunderbolt 4 Dock gibi mükemmel ürünlerle kolayca genişletilebilir.

M1 MacBook Pro, Apple’ın birinci sınıf ürünü olmasa da, muhtemelen en iyi değerdir. M1 Max destekli 16 inç MacBook Pro cazip gelse de, yalnızca gerçekten en fazla performansı talep edenler bir tane almak için büyük paralar harcamak isteyecektir. Geri kalanımız için orijinal M1 çok güçlü.


Fotoğrafçılar için En İyi Bütçe Dizüstü Bilgisayarı: MacBook Air M1

Apple new macbookair wallpaper screen 11102020 800x625 1

CPU: M1 8 Çekirdekli
GPU: M1 7 Çekirdekli
RAM: 8 GB DDR4
Depolama: 256 GB PCle SSD
Ekran: 13,3 inç ( 2,560 x 1,600)
Boyut: 11,97 x 8,36 x 0,63 inç
Ağırlık: 2,8 pound
Fiyat: 949 dolardan başlayan fiyatlarla

MacBook Pro M1, M1 Pro ve M1 Max modelleri gibi, M1 Air de Apple’ın ARM tabanlı SoC (bir çip üzerinde sistem) teknolojisine girişinin bir parçasıdır. MacBook Air M1, Apple silikonu ile donatılmış MacBook’ların en düşük seviyesini temsil ediyor, ancak aldanmayın – bu, fiyat sınıfının çok üzerinde bir güç sağlayan güçlü bir teknolojidir.

Sekiz çekirdekli CPU (dört yüksek verimlilik ve dört enerji verimliliği çekirdeği) ve yedi çekirdekli GPU’nun yanı sıra 8 GB veya 16 GB tümleşik RAM ile Air, inanılmaz derecede zorlu görevleri yerine getirebilir – hemen hemen tüm fotoğraf düzenlemelerini alır 4K (ve daha yüksek) video çekimlerini, en yoğun düzenleme veya grafik çalışmaları dışında her şey için tereyağı gibi kesebilirsiniz. Bunu, satın alabileceğiniz herhangi bir dizüstü bilgisayarın en uzun – en uzun olmasa da – pil ömründen birine sahipken yapabilir (Apple tarafından 17 saatlik kablosuz web taraması olarak derecelendirildi ve testler bunun çok uzak olmadığını gösteriyor).

Belki de hepsinden iyisi, MacBook Air M1, MacBook Pro M1’e karşı çok az şey kaybeder – her ikisi de aynı M1 CPU’ya, 8 GB veya 16 GB RAM seçeneklerine, 2 TB’a kadar SSD’ye ve aynı 13,3″ 2560×1600 %100 DCI’ye sahiptir. P3 Retina ekran. Esasen, tek fark, boyut ve ağırlık, MacBook Air’deki Touch Bar’ın olmaması ve sekiz çekirdekli GPU’ya karşı yedi çekirdekli GPU’dur. Bir Mac’te veya herhangi bir bilgisayarda ilk kez, temel model, Pro dizüstü bilgisayar ve hatta Mac Mini ve iMac M1 arasında performansta neredeyse hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Belki de en büyük hayal kırıklığı, yalnızca iki Thunderbolt 4 bağlantı noktasının sınırlandırılmasıdır, ancak en azından benim için bu, bir Thunderbolt yuvası veya daha küçük bir Thunderbolt hub kullanılarak kolayca çözülür – OWC Thunderbolt 4 Hub en iyisidir ve size iki tane verir. ek Thunderbolt 4 bağlantı noktaları. OWC Thunderbolt 4 dock üç USB-A 3.0, bir USB 2.0, SD kart yuvası, kulaklık jakı, ve ethernet portu ile birlikte size aynı verir.

Fiyat, taşınabilirlik ve çok yönlülük açısından MacBook Air M1 kesinlikle yenilmez. Bununla birlikte, Apple hayranı değilseniz, Asus Vivobook S15 S533 , bu küçük paralar için bulabileceğiniz en eksiksiz dizüstü bilgisayardır.


Fotoğrafçılar için En İyi Ayrılabilir 2’si 1 Arada Dizüstü Bilgisayar: Microsoft Surface Pro 8

surface pro8 e1634525732233 800x695 1

CPU: Intel Core i5-1135G7 Dört Çekirdekli
GPU: Intel Iris Xe
RAM: 8GB LPDDR4x
Depolama: 128GB SSD
Ekran: 13 inç, PixelSense Flow 10 Noktalı Dokunmatik Ekran (2880 x 1920)
Boyut: 11,3 x 8,2 x 0,37 inç
Ağırlık : 1,96 lb
Fiyat : 1,099,99 dolardan başlayan fiyatlarla

Bu noktada her şirket bunları yapıyor, ancak Microsoft, tablet tarzı “2’si 1 arada” bilgisayar söz konusu olduğunda tepenin kralı olmaya devam ediyor. Şirketin Surface serisi, sürekli genişleyen bir pazarda bir juggernaut olmaya devam ediyor ve Surface Pro 8, bu hakimiyetin en son örneği. 7’nin performans artışlarını X’in modern tasarımıyla birleştiren ve ardından her ikisini de geliştiren Surface Pro 8, serinin şimdiye kadar sunduğu en iyisidir.

Ekrana bir kez baktığınızda ileriye doğru atılan adım netleşiyor – kelimenin tam anlamıyla. Geçmişin daha büyük çerçeveleri geride kaldı ve daha büyük 13 inç PixelSense ekrana yer açtı. Boyut tek yükseltme değildir; çözünürlük 2880 x 1920’ye yükseltildi. Çıkarılabilir 2’si 1 arada bir pazardaysanız, ekranınızın doğrudan özel bir dizüstü bilgisayarla rekabet etmeyeceğini zaten biliyorsunuzdur, ancak bu daha keskin ekran, unutturuyor.

Şaşırtıcı yeni 120Hz yenileme hızını ve PixelSense’in renk ve parlaklıkla mükemmel geçmişini ekleyin ve muhteşem bir ekranınız olsun. Yine de gözleriniz heyecanında yalnız değil. Parmaklarınız da hakkını alıyor. Bu artan yenileme hızı, her dokunuşun pratik olarak ekran boyunca düşünce hızında kayması anlamına gelir.Bu yükseltme ile geliştirilmeyen dokunmatik ekran kullanımı yoktur ve bunu fark edeceksiniz.

Bununla birlikte, yenilemeyle birlikte Surface Pro 8’in ağırlığının ve kalınlığının arttığını fark etmeyebilirsiniz – ve bu iyi bir şey. Surface Pro her zaman kompakt ve hafif olmuştur, 2’si 1 arada alanda bariz bir pozitiftir. Bu, Microsoft’a hantal hale gelmeden doğru nedenlerle toplu işlem yapma alanı sağladı. Peki ekstra boyut sizin için ne anlama geliyor? Artan termal alan ve dolayısıyla artan performans. Photoshop testi için Puget Systems’in PugetBench’ini kullanan Surface Pro 8, bir fotoğrafçı için en önemli görevlerde benzerleri arasında en üst sıralarda yer aldığını gösteriyor.

Sorun, elbette, Surface Pro 8’in temsil ettiği yükseltmeyi gerçekten hissetmek için, 11. Nesil Intel Core i7-1185G7’yi içeren 1599 dolarlık modeli taahhüt etmek gerekiyor. Bu noktada, özellikle Microsoft’un kutudan bir klavye almayı reddettiği göz önüne alındığında, maliyet-fayda devreye girmek zorundadır. İyi haber, hem bir klavye kapağı ve İnce Kalem kullanmak harika.

Kötü haber şu ki, zevk için (ya da deyim yerindeyse zorunluluk için) yaklaşık 300$ daha fazlaya bakıyorsunuz. Tabii ki, bir Yüzey pazarındaysanız, muhtemelen bu gerçeklerle zaten barışmışsınızdır ve buradaki başlık “En İyi Ayrılabilir 2’si 1 Arada”, “En İyi Bütçe 2’si 1 Arada” değil. Surface Pro 8, gerçekten güzel bir cihazdır ve bu alandaki liderden sunulan en iyisidir.

En yeni Surface Pro’nun dışındaki en iyi seçeneğin… Microsoft’un en yenisi” Microsoft Surface Pro 7 olması muhtemelen o kadar da şaşırtıcı değil . 8’in piyasaya sürülmesiyle Pro 7 indirime giriyor.


Fotoğrafçılar için Genel İş İstasyonu Sınıfı En İyi Dizüstü Bilgisayar: HP ZBook Studio G8

DLCS3233 Edit 800x533 1

CPU: Intel Core i7-11800H 8 Çekirdekli
GPU: NVIDIA Quadro T1200 4GB GDDR6 VRAM
RAM: 16GB DDR4
Depolama: 512 GB PCle M.2 SSD
Ekran: 15,6 inç Parlama Önleyici IPS (1920 x 1080)
Boyut: 13,94 x 9,24 x 0,7 inç
Ağırlık: 3,95 lb
Fiyat: 2,349 dolardan başlayan fiyatlarla

ZBook serisi her zaman mobil iş istasyonu segmentinde dikkat çekmek için yarıştı, ancak sürekli olarak radarın altına girdi. ZBook Studio G8 ile bunun değişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bazı açılardan, iş dizüstü bilgisayarlarını mı yoksa oyun donanımlarını mı pompalamak isteyip istemediği konusunda kendi kendisiyle tartışan bir hattın sonunda farkı ayırması ve fotoğraf düzenleme için ideal bir makineye rastlaması şaşırtıcı olmamalıdır.

Fiyat, kaşları yükseltebilir, ancak ZBook Studio G8, Razer’ın beğenisine sunulan premium makinelerle doğrudan rekabet halindedir. Beklentiler ayarlandığında, Studio G8’i bu alanda fazlasıyla değerli bir seçenek bulacaksınız. G8, üzerine attığınız her türlü iş, oyun veya görüntüleme deneyimini kolaylaştırmak için tasarlanmış hepsi bir arada bir makinedir.

Tek başına inşaat, lüks ve güç üzerindeki ikili odağı doğrular. Magnezyum ve alüminyum alaşımlı yapı, rafine edildiği kadar sağlamdır. Tasarım keskin, zarif, ancak dayanıklılığı asla sorgulanmaz. Kelimenin tam anlamıyla G8’in üzerine attığınız her şeyi halledebileceğinden emin olabilirsiniz.

Klavye hareketi hoş ve hassastır ve cam tepeli izleme dörtgeni beklediğinizden daha küçük olmasına rağmen oldukça duyarlıdır ve çok tatmin edici, dokunsal bir tıklama sağlar. 15,6 inç 4K OLED dokunmatik ekran harika ve bu listedeki en tatmin edici ekranlardan biri. Bu cila ve dayanıklılık evliliğine geri dönersek, Gorilla Glass 6 ile de kaplanmıştır.

Kaputun altında, tezahürat yapacak çok şey var. 8 çekirdekli Intel Core i9-11950H, 16 GB RAM ve Nvidia Quadro T1200 4 GB GDDR6 grafik kartının birleşimi, bunu her fotoğrafçı için harika bir seçim haline getiriyor. 512GB M.2 SSD, harici SSD’ler veya sabit disklerle çalışanlar için de fazlasıyla yeterli.

Ancak ZBook Studio G8, çok iyi bir fotoğraf düzenleme makinesi olmaktan, fotoğraf, video ve grafik düzenleme için mutlak bir canavara veya ona atabileceğiniz hemen hemen her şeye sıçrama yapabilir. Intel Core i9-11950H işlemci, 32 GB RAM, 1 TB M.2 SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080 ve 120 hz 3840 x 2160 DreamColor IPS Ekran ile en üst düzeye çıkarılmış, attığınız hemen hemen her şeyin üstesinden gelebilir – hepsi orta boy bir dizüstü bilgisayarın olması gerektiği kadar şık ve kullanıcı dostu kalırken. Bununla birlikte, gözlerinizi sulandıran 5,198,95$‘a mal olacak .

Tek eksiklik – ve cihazın hedefleri göz önüne alındığında oldukça dikkat çekici görünüyor – mevcut bağlantı noktalarının kıtlığı. İki Thunderbolt 4 USB4 Type-C kesinlikle memnuniyetle karşılanır, ancak bunlara yalnızca tek bir USB-A 3.2 Gen 1 bağlantı noktası, bir 3.5 mm kulaklık/mikrofon kombo ses jakı, bir HDMI 2.1 ve bir Mini DisplayPort eşlik eder. Bu sürdürülebilir bir miktar, ancak HP’nin istediği fiyat için biraz daha fazlasını umuyor ve bekliyoruz. Tahmin edilebileceği gibi, böyle bir masa sürücüsü için pil ömrü sadece orta düzeydedir – Bu seviyede beş saat sadece sinir bozucu.

Yine de bu, piyasadaki daha güzel, daha güçlü dizüstü bilgisayarlardan biridir ve fiyatına rağmen, onu en çok takdir edenler tarafından muhtemelen az değerlendirilecektir. Güvenilirlik ve performans, son teslim tarihine karşı yüksek hacimli, tutarlı çalışmanın anahtarıdır. Bu cephede, Studio G8 bir harika. Sonunda, anlattığı şey için en heyecan verici olabilir. Bu, ZBook hattının hareket ettiği yöne bir sinyal ise, gelecek inanılmaz derecede heyecan verici.

Alternatif olarak, Razer Blade 15 Advanced‘in sağlam bir seçim olduğunu düşünüyoruz . Studio G8 gibi mutlaka bir “iş istasyonu” olmasa da mükemmel, güçlü bir seçenek olduğunu gördük. İçerdiği güç için beklediğinizden daha ince ve zarif, piyasadaki en kullanışlı, keyifli dizüstü bilgisayarlardan biridir. Yarım inç kalınlığındaki çerçevesi, 32 GB RAM’e sahip 11. Nesil Intel Core i7 ve yolunuza çıkan yaratıcı çoklu görevlerin üstesinden gelecek bir NVIDIA RTX 3080 grafik kartına sahiptir.


Fotoğrafçılar için En Uygun İş İstasyonu Sınıfı Dizüstü Bilgisayar: Gigabyte Aero 17 HDR XD

gigabye Aero17 e1634525686231 800x594 1

CPU: Intel Core i7-11800H
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6
RAM: 16GB DDR4
Depolama: 1TB SSD
Ekran: 17,3 inç 4K UHD HDR OLED (3840 x 2160)
Boyut: 15,6 x 10,6 x 0,85 inç
Ağırlık: 5,5 lb
Fiyat: 2,149 dolardan başlayan fiyatlarla

Gigabyte Aero 17, birkaç rakibin iddia edebileceği şekilde başarılı bir şekilde “en iyi dizüstü bilgisayar”ın ötesine geçerek “en iyi iş istasyonu” alanına giriyor. Aero 17’nin ham gücü etkileyici, hatta çok makul fiyatı düşünüldüğünde daha da etkileyici.

Aero ile ilgili dikkatimi çeken ilk şey GPU’su. 2021’de piyasaya sürülen ilk dizüstü bilgisayarlardan biri olan bu, NVIDIA GeForce RTX 30 serisi GPU’ların en yenisine sahiptir. İster 8GB GDD6 3070 ister 16GB GDDR6 3080’i tercih edin, bu makinenin grafik işleme gücü onu paketin önüne koyuyor. Bunlar, bu çok abartılı (ve makul bir fiyata yakın herhangi bir yerde bulmak imkansız) kartların masaüstü sürümleri olmayabilir, ancak yine de çoraplarınızı kırarlar.

Adobe Premiere veya Da Vinci Resolve veya başka bir şey olsun, Aero, 8K görüntüleri, ışın izlemeyi, sanal gerçeklik, 3D modelleme ve animasyonu ve görsel efekt çalışmalarını kolayca işlemek için tasarlanmıştır. NVIDIA DLSS, AI işlemede bir destek için Tensör Çekirdeklerini kullanırken, AI destekli Dynamic Boost 2.0, gücü kare başına bazında yöneterek bilgisayarın AI’sinin maksimum performans artışı için CPU, GPU ve GPU belleğini sürekli olarak optimize etmesine olanak tanır. . Bu özellikler, yalnızca fotoğraf çalışması yapanlar için tamamen abartılı, ancak 3D sanatçılarının ve video editörlerinin bu özellikleri okuduğunu ve hemen ter döktüğünü, başını salladığını ve tezahürat yaptığını hayal ediyorum. Bu, fotoğrafları ve videoları ya da grafik yoğun diğer işleri düzenleyen bizler için onu nihai seçim haline getiriyor.

Buradaki yapı kalitesi olağanüstü. Kesinlikle ince bir cihaz olmasa da, sağlam performansı göz önüne alındığında tahmin edilenden çok daha az hacimlidir. Gigabyte Fusion RGB Tuş Başına Arkadan Aydınlatmalı Klavye, daha temiz ve daha zarif estetiğe değer veren bazılarını rahatsız edebilir, ancak bu, “oyun devam ediyor” diye haykıran bir teçhizatın parçası ve paketidir.

Listedeki diğer dizüstü bilgisayarların aksine, üç adet USB 3.2 Gen1 Type-A bağlantı noktası, bir Thunderbolt 4, bir HDMI 2.1 bağlantı noktası (120Hz’e kadar 4K’yı destekler), bir Mini DisplayPort içeren Aero 17’deki bağlantı noktalarıyla pratik olarak şımartılırsınız. 1.4, bir UHS-II SD Kart Okuyucunun yanı sıra kulaklık çıkışı ve mikrofon girişleri. Ses konusunda, Aero sporları DTS: sanal 7.1 surround ses sağlayan X Ultra hoparlörler ve sınıfında lider gelen ve giden ses için İki Yönlü AI Gürültü Önleme.

Aero ile bulunacak bir hayal kırıklığı varsa, pil ömründe gelir. Bu, bu şeye ne kadar işlem gücü yerleştirildiği göz önüne alındığında izler, ancak hareket halinde olanlar için bir şarj stratejisi planlamak bir zorunluluk olacaktır. Ayrıca, bazılarının tercih edebileceğinden biraz daha sıcak ve biraz daha gürültülü çalışma eğilimindedir; sadece kendinize bunların güç için ödediğiniz bedeller olduğunu söyleyin. Bununla birlikte, Aero, Gigabyte’ın “dünyanın ilk AI dizüstü bilgisayarı” olarak lanse ettiği Microsoft Azure AI’yi kendi yararına kullanıyor. Dizüstü bilgisayarı ve çeşitli uygulamaları kullandığınızda, Microsoft Azure Machine Learning platformu verileri toplar ve ardından hem işlem hızı hem de watt tüketimini sınırlamak için CPU ve GPU kullanımını optimize ederek pil ömrünü artırır.

Tüm bunlar ve tamamı “dünyanın ilk” ultra ince 3 mm üç taraflı çerçevesiyle çevrili %100 Adobe RGB kapsama alanına sahip 17,3 inç 4K UHD OLED Parlama Önleyici ekrana dokunamadık. Oh, ve her bir ünite, Pantone Validated sertifikası ile kalibre edilmiş fabrika X-Rite’dir. Kutudan çıkar çıkmaz doğru renkler mi istiyorsunuz? Evet, düşünüyorum, teşekkür ederim.

Yükseltme Aero 17 HDR YD ve iyi ek depolama için ikinci 1TB Gen3 sabit disk gibi bir çekirdek i9-11980HK, 32GB RAM, 16GB GDDR6 ile GeForce RTX 3080 GPU ve 512GB PCIe Gen4 SSD’ye özelliklerini yükseltmek.

Gigabyte’ın ötesinde bir öneri istiyorsanız Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 sağlam bir alternatif. Çok hızlıdır, olağanüstü bir ekrana sahiptir ve Lenovo ThinkPad P15’i yaratıcılar için en iyi mobil iş istasyonlarından biri yapan cömert bir bağlantı noktası seçimine sahiptir. Gen 2 hemen köşeyi dönünce, Gen 1 zaten çevrimiçi olarak büyük indirimler görüyor. Sadece büyük bir değer seçimi değil, bu bir çalma.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu