fbpx
Foto Galeri

Fotoğraflarla Wes Anderson filmlerini andıran gerçek yerler

Yönetmen Wes Anderson, çarpıcı görsel tarzı olan ve alışılmadık karakterler içeren filmler yapmasıyla ünlüdür. Bu filmler unutulmazdır; Moonrise Kingdom ya da The Grand Budapest Hotel gibi isimleri duyduğunuzda görüntüleri hemen zihninizde resmedebilirsiniz.

Retro tarzdan esinlenilmiş kostümlere ve renklere bürünmüş filmleri, bize günlük yaşamın zevkini aramamız için ilham verir. Bunu bulanların ise keşfettikleri yerleri paylaşacakları Accidental Wes Anderson isimli bir Reddit grupları var. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar burada Wes Anderson film sahnelerinin parçası olabilecek tarzdaki yerleri paylaşıyorlar.

Fotoğraflar Anderson’ın eşsiz estetiğinin ruhunu yansıtıyor. Bu yerler genellikle eski ve yüksek binalar. Diğer daha klasik yapılardan izole durumdalar. Bazıları geniş ormanlarla çevrili. Diğer yapılar terk edilmiş olmayabilir ancak tıpkı bir Anderson sahnesini andıran soluk ve “vintage” görünüme sahipler.

Reddit’in gösterdiği üzere, Wes Anderson görünümü dünyanın sadece bir kısmına özgü değil. İskoçya’dan tutun Hong Kong’a kadar bu özel yerleri bulabilirsiniz; sadece doğru bakmanız gerekmekte. Reddit kullanıcısı jake_tobin bunun güzel bir örneği. Geçtiğimiz günlerde Toronto’daki Spadina yolu üzerindeki hoş bir evin fotoğrafını paylaştı. Başka bir Reddit kullanıcısı fotoğrafı gördüğünde, “Bu binanın önünden defalarca geçtim ve hiç böyle görmedim. Bazen algılayamamanız garip. Teşekkür ederim.” şeklinde yorum yaptı.

Accidental Wes Anderson adlı Reddit grubunda hayat sanata benziyor. İnsanlar buraya tesadüfen Wes Anderson tarzında çekilmiş fotoğrafları gönderiyorlar. Fotoğraflar sanki Anderson’ın filmlerine aitmiş gibi görünüyor!

Tüm fotoğraflar Accidental Wes Anderson’a aittir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.