Teknoloji

GoPro Hero 7 Black ve GoPro Hero 6 Black

GoPro’nun yeni aksiyon kamerası Hero 7 Black ile Hero 6 Black’i karşı karşıya getirdik. Aksiyon sporlarıyla ilgilenen kullanıcıların vazgeçilmez markası olan GoPro, Hero 7 modeliyle iddialı geliyor.

Hero 7 Black’i Hero 6 Black modelinden ayıran en önemli fark video sabitleme özelliğinde karşımıza çıkıyor. Şirket, Hero 6 Black’te kendi geliştirdiği GP1 işlemcisini tercih etmişti. Yeni modelde de aynı işlemciyi kullanan GoPro, yeni aksiyon kamerasında video sabitleme için Hypersmooth isimli özellikten yararlanıyor. Fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşimi yok eden bu özelliğin gimbal (sabitleme cihazı) ihtiyacını dahi ortadan kaldırabileceği söyleniyor. Şirketin CEO’su yeni özelliğin sadece GoPro kameralar için değil tüm kameralar için büyük bir sıçrama olduğunu ifade ediyor.

Çoğu fotoğraf makinesi, görüntü sensörünün titreşimlerine karşı koymak için optik görüntü sabitlemesine güvenirken, HyperSmooth, yazılım ve algoritmadan yararlanıyor. Hero 7 Black bununla birlikte kullanıcıların dikey formatta video çekebilmesine de imkan tanıyor. Kamera dikey olarak tutulduğunda arayüzde otomatik olarak dönüyor. Her iki makinede de 1.220 mAh kapasiteli pil ve 2 inçlik dokunmatik ekran kullanılıyor.

Hero 7 Black’in boyutu Hero 6 Black ile hemen hemen aynı olduğu için Hero 6’nın aksesuarları Hero 7 ile uyumlu. Hero 7 Black aynı zamanda akıllı telefon yardımıyla Facebook, Twitch, YouTube ve Vimeo üzerinden canlı yayın yapılmasına da imkan tanıyor.

Karşılaştırma tablosu
GoPro Hero 7 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aksiyon kameralarını karşı karşıya getiren tabloya ise haberin devamından bakabilirsiniz.

 GoPro Hero 7 BlackGoPro Hero 6 Black
Fotoğraf12 megapiksel12 megapiksel
Video4K604K60
Pil1.220 mAh çıkarılabilir lityum iyon1.220 mAh çıkarılabilir lityum iyon
Suya dayanıklılıkVarVar
Ekran2 inç dokunmatik ekran2 inç dokunmatik ekran
Video sabitlemeHyperSmoothVar
Sesle kontrolVarVar
Sesle uyandırmaVarYok
Telefonlara otomatik aktarımVarVar
Ağır çekim8xVar
GPSVarVar
Wi-Fi + BluetoothVarVar
USB PortUSB-CUSB-C
Mikrofon3 adet3 adet
Ağırlık 116 gram117 gram
Fiyat 429,99 euro2.579 TL Türkiye fiyatı

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.