Haberler

Hasselblad, Kadın Fotoğrafçılığının Kadın Kahramanlarını kutlamak için 6 aylık bir kampanya başlattı

Lüks marka, Kadın Tarihi Ayının bir parçası olarak Hasselblad Heroines’i destekleyen bir sosyal medya kampanyası başlattı.

Hasselblad Heroines - Kadın Fotoğrafçıların Kutlaması
Maria Svarbova | Hasselblad

Hasselblad Heroines, dünyanın dört bir yanından fotoğraf endüstrisinde iz bırakan yetenekli kadın fotoğrafçılara ışık tutuyor. Bu spot ışıkları aracılığıyla her bir Kahraman, kısa video röportajları aracılığıyla kariyerlerindeki deneyimlerini, sektörde karşılaştıkları zorlukları ve sanatlarındaki ilhamlarını paylaşıyor.

Hasselblad Heroines, bu yaratıcı kişilere ışık tutarak gelecek nesil kadın fotoğrafçıları alışılagelmişin dışına çıkmaya ve yaratıcı vizyonlarını hayata geçirmeye teşvik etmeyi umuyor.

Bu yılki kampanya altı ay boyunca sürecek ve Hasselblad Heroines’in geçmiş ve şimdiki olağanüstü çalışmalarını birçok türde paylaşacak. Sergilenen olağanüstü çalışma, Hasselblad‘ın yüksek standartlarıyla tutarlıdır ve yalnızca en iyi Hasselblad fotoğraf makinelerinin ve lenslerinin değil, aynı zamanda fotoğrafçıların bu ortama olan bağlılıklarının da bir kanıtıdır. 

Hasselblad Kadin Fotografcilar icin kampanya baslatti 001
Karen Thomas | Hasselblad

Mart ayı boyunca öne çıkan dört Kadın Kahramanın tümü, üründen soyuta kadar natürmort fotoğrafçılarıdır; çalışmaları, türün olanaklarını sergiliyor:

Annie Spratt

Annie Spratt, İngiltere’nin güneyinde yaşayan ve doğada güzel sahneler yaratan bir film ve dijital fotoğrafçıdır. Kariyerinin başlarında “cesaret kırıcı seslerle” karşı karşıya kalan sanatçı, işini yaratmaya azimle devam etti ve kendini işine adadı ve şu anda içerik yönetimi lideri olarak çalıştığı Unsplash’ta 9 milyardan fazla görüntüleme ve 50 milyondan fazla indirme elde etti. Üstelik sekiz çocuk annesi ve iş-yaşam dengesini nasıl yönlendirdiğini açıkça tartışıyor.   

Karen Thomas

Karen Thomas, çalışmaları McDonald’s ve Nestlé gibi yüksek profilli müşteriler için yiyeceklere hayat veren, Londra, Birleşik Krallık’ta yaşayan ünlü bir yemek fotoğrafçısıdır. Işıklandırmayı ve kavramsal fikirleri muhteşem bir şekilde kullanması, Yılın Yemek Fotoğrafçısı ve Tokyo Uluslararası Foto Ödülü yarışmalarında ödül almasını sağladı. Karen ayrıca sektöre girme konusundaki deneyimlerini açık ve ulaşılabilir bir şekilde paylaşıyor.

Hasselblad Kadin Fotografcilar icin kampanya baslatti 002
Andrea Zvadova | Hasselblad

Lydia Winters

Minecraft’ta ‘baş hikaye anlatıcısı’ pozisyonunu elinde tutmanın yanı sıra Lydia Winters, benzersiz ve yaratıcı fotoğraflarla inanılmaz ürünler ve saatler yakalıyor. Fotoğrafçılıkla olan ilişkisini ve teknik yeteneğini hikaye anlatma sanatıyla nasıl harmanlamayı başardığını paylaşıyor. 

Andrea Zvadova

Andrea Zvadova, çarpıcı makro ve portre fotoğrafçılığı yoluyla güzellik standartlarını yeniden tanımlamaya odaklanan Slovakya doğumlu bir fotoğrafçı. Çalışmaları benzersizliği ve çeşitliliği savunuyor ve “izleyicileri insan ifadesinin zenginliğini kucaklamaya davet ediyor”. Kendi kendini yetiştirmiş bir fotoğrafçı olarak, alışılmadık olmasına rağmen işine yarayan ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan bir stil bulma yolculuğunu paylaşıyor. 

Hasselblad Kadin Fotografcilar icin kampanya baslatti 003
Lydia Winters | Hasselblad

Hasselblad Heroine kampanyaları harika ve yeni nesil kadın fotoğrafçıları teşvik etme umuduyla inanılmaz fotoğrafçılara ve onların bireysel hikayelerine ışık tutuyor. Sizden önce gidenlerden öğrenmek, genç kadın fotoğrafçılar için inanılmaz derecede değerlidir ve ben de bir baba olarak bu tartışmanın yapıldığı ve paylaşıldığı için inanılmaz derecede minnettarım. 

Kampanyayı Hasselblad Instagram hesabından ve #HasselbladHeroines etiketiyle takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.