Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Güçlü portreler ve gururlu köpekler International Photography Awards 2023’de öne çıkıyor

International Photography Awards 2023
(İmaj kredisi: Horst Kistner)

Uluslararası Fotoğrafçılık Ödülleri (IPA), merakla beklenen küresel yarışmada bu yılın kazananlarını açıkladı. Artık yirminci edisyonunu gerçekleştiren yarışma, hem Profesyonel hem de Profesyonel Olmayan kategorilerde dünyanın dört bir yanından gelen on binlerce katılımla büyük bir tepki aldı.

Bu yılki yarışma, editoryal, manzara, portre, yaban hayatı ve soyut fotoğrafçılık gibi çok çeşitli türlere yayılan katılımlarla dünyanın her köşesinden etkileyici bir yetenek çeşitliliğini sergiledi. Ödüllerin yaratıcılığı, teknik mükemmelliği ve büyüleyici hikaye anlatımını kutlamaya ilişkin temel değerleri, başvuruların olağanüstü kalitesinde kendini gösterdi. Kazanan başvurular jüriyi büyüledi ve fotoğraf sanatına olan gerçek bağlılığı yansıtıyordu.

Julia Fullerton Batten
Güzel Sanatlar Fotoğrafçılığı kazananı – Profesyonel
(İmaj kredisi: Julia Fullerton-Batten)

Başvuruları tekniğe, kompozisyona ve anlatıma dayalı olarak titizlikle değerlendiren sektör uzmanlarından oluşan seçkin bir panel tarafından değerlendirilen kazananlar, görsel hikaye anlatımı dünyasına yaptıkları olağanüstü katkılardan dolayı seçildi.

Ukrayna’daki savaş üzerindeki insan etkisini belgeleyen güçlü fotoğraflardan, bir arkadaşın ölümü ve ortadan kaybolmasına (Edgar Martins) kadar derin kişisel projelerden daha neşeli, güzel aydınlatılmış evcil hayvan portrelerine (Horst Kistner) kadar IPA her şeyi kapsamaktadır. 

Jüri üyesi, Smithsonian Magazine’in fotoğraf editörü Quentin Nardi , heyecanını şöyle ifade etti: “Gönderimleri incelerken, dünyanın her yerindeki insanların bir iletişim aracı olarak fotoğrafa duydukları sevgi ve tutkunun son derece farkındaydım ve bundan heyecan duydum. hikaye anlatma. 

“Daha sofistike bir görüntü oluşturmak için ışık ve gölgeyi, kompozisyonu, teknik becerileri ve karmaşık renk araştırmasını kullanan (gözümü tutacak ve beni daha uzun süre oyalanmaya çağıracak) çalışma, oyumu alan görüntü oldu.”

Daniela Balestrin
Ağaç nerede bitiyor ve dünyanın geri kalanı nerede başlıyor?
Film / Analog kazananı – Profesyonel olmayan 
(İmaj kredisi: Daniela Balestrin)

Yılın Fotoğrafçısı ve Yılın Keşfi gibi prestijli unvanlar, New York’taki Carnegie Hall’da yapılacak Lucie Ödülleri Gala etkinliği sırasında verilecek. Kazanan fotoğraflar aynı zamanda 28 Ekim’de IPA Kazananlar Hafta Sonu sırasında başlayacak olan New York Splashlight Stüdyolarındaki IPA Yıllık Gösterinin En İyileri Sergisinde de sergilenecek. 

Bu etkinlik, fotoğraf sektörünün önde gelen isimlerinin ve fotoğraf meraklılarının sunduğu ve katıldığı çok sayıda heyecan verici fotoğraf etkinliği vaat ediyor.

Kurucu Hossein Farmani’nin belirttiği gibi, görsel hikaye anlatımının sınırları aşma ve hepimizi birbirine bağlama yeteneği var ve seçilen fotoğrafçıların her biri olağanüstü bir beceri, vizyon ve sanata olan tutkuyu göstererek onları çok değerli kazananlar haline getirdi. Galerinin tamamını görmek için Uluslararası Fotoğraf Ödülleri web sitesini ziyaret edin. 

Edgar Martins
Savaşımız – Film / Analog kazanan – Profesyonel
(Büyük harf kullanın, kısa çizgi, tam “aşağıdaki ekranı” işaretleyin) (İmaj kredisi: Edgar Martins)
Barbara and Maciej Noskowski
Ice Fantasy – Doğa birincisi – Profesyonel
(Büyük harf kullanın, kısa çizgi, tam “aşağıdaki ekran”ı işaretleyin) (İmaj kredisi: Barbara ve Maciej Noskowski)
Steffan Reichardt
Elektrik santrali (fırtına) – Mimarlık birincisi – Profesyonel değil
(Büyük harf kullanın, kısa çizgi, tam “aşağıdaki ekranı” işaretleyin) (İmaj kredisi: Steffan Reichardt)
Wolfgang Schwan
Ukrayna’nın Savaşı – Editoryal / Basın birincisi – Profesyonel
(Büyük harf kullanın, kısa çizgi, tam “aşağıdaki ekranı” işaretleyin) (İmaj kredisi: Wolfgang Schwan)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.