Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

İstanbul Photo Awards 2020

İstanbul Photo Awards 2020 – fotoğraf yarışması son katılım tarihi 31 Ocak 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konusu ve İçeriği

Haber fotoğrafı içerikleri aranıyor. Uluslararası jüri toplantı sırasında her fotoğrafı seçerek karar verir. Fotoğraflarda teknik özellikler, perspektif, fotoğrafçının ekipmanı nasıl kullandığı, haberlerin nasıl ele alındığı ve içeriğin o yıl için büyük önemi olup olmadığı gibi birçok husus ele alınmaktadır.

Kategoriler

Tüm dünyadaki fotoğrafçıların yıl boyunca küresel olayları yakalayan fotoğraflar sunmaları bekleniyor. Temelde haber ve spor fotoğraflarına odaklanan yarışmanın dört kategorisi var: Tek Haber, Hikaye Haberleri, Tek Spor ve Hikaye Sporları.

Önemli Kurallar

Her fotoğrafın bir başlığı olmalı, 75’ten fazla yazı alanı ve 400’e kadar yazı alanı açıklaması olmalıdır. Öykü gönderimindeki tüm fotoğrafların maksimum 200 yazı alanı açıklaması olmalı ve fotoğrafçılar 600 yazı alanına kadar genel hikaye bilgisi yazmalıdır. Fotoğrafın çekildiği ülke ve tarih ayrıca eklenecektir.

Fotoğrafçılar hem yayınlanmış hem de yayınlanmamış fotoğraflar gönderebilir. Fotoğraflar 2019’da çekilmelidir.

Ödüller

‘Yılın Fotoğrafı’ şampiyonu 8.000 dolar, diğer kategorilerdeki kazananlara birincilik ödülü için 5.000 dolar, ikincilik ödülü için 3.000 dolar ve üçüncülük için 1.500 dolar verilecek.

Katılım

Fotoğraf yarışmasına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.