Haberler

Magnum Photos’dan, Çevrimiçi Seminer Olan “Etki İçin Hikaye Anlatma”

Magnum Photos, dört bölümden oluşan yeni bir web seminerinde, sosyal değişim mücadelesinde fotoğrafçılara yardımcı olmak için Colby Deal, Jim Goldberg ve Rafal Milach‘ı savunucular, liderler ve bağış yapanlar ile bir araya getiriyor.

Oy hakları, iklim değişikliği, sağlık hizmetleri ve polis şiddeti – bunlar son yıllarda öne çıkan sosyal adalet sorunlarından sadece birkaçı. Hikaye anlatıcıları olarak fotoğrafçılar, çalışmalarını sistemik baskının korkunç sonuçlarıyla karşı karşıya kalan daha büyük topluluklar adına savunma yapmak için kullanmada önemli bir rol oynarlar. Rekor sürede görüntüler yaratmak ve dağıtmak için dijital teknolojinin muazzam patlaması, dünyayı deneyimleme şeklimizi değiştirdi. Ancak kalıcı değişim, yalnızca izlenimlerden daha fazlasına dayanıyor; toplulukla anlamlı bir katılım ve etkileşim yaratmak için dikkatlice düşünülmüş stratejiler aracılığıyla gerçekleşir. 

Magnum Photos , ” Etki İçin Hikaye Anlatma: Toplum odaklı projeler geliştirme ” adlı yeni web seminerinde (29 Nisan – 5 Mayıs), kavramsallaştırma ve geliştirme konusunda geniş bir yaklaşım yelpazesi sunan sektör uzmanlarıyla dört panelden oluşan bir dizi görüşme sunuyor, sürdürülebilir topluluk katılımı için savunuculuk ve eğitim için görsel hikaye anlatımını yürütmek ve değerlendirmek. Moderatör , Photo District News sektörünün eski baş editörü Holly Stuart Hughes , Magnum fotoğrafçıları Colby Deal , Jim Goldberg ve Rafal Milach gibi konuşmacıları sanat savunucuları, topluluk liderleri ve bağış yapanlar ile bir araya getiriyor .

Holly Hughes, “Editör pazarı çöktüğü için, fotoğrafçılar bir yayının yerleşik izleyicisine erişemeyebilir, ancak bu her zaman bir engel değildir” diyor. “Kendini adamış bir fotoğrafçı için, bazen editoryal atama süreci değişikliği etkilemenin en iyi yolu değildir. Fotoğrafçıların çalışmalarını bir izleyicinin önüne çıkarmak için ustaca çalıştıklarını gördüm. Bir sorunu gündeme getirmek, birden çok bakış açısı gerektirir. ” 

Magnum Photos'dan, Çevrimiçi Seminer Olan "Etki İçin Hikaye Anlatma"
© Colby Deal I Magnum Photos

Sosyal Değişimi İlerletmek İçin Pratik Öneriler

Başlangıcından bu yana, Magnum Photos üyeleri kendilerini fotoğrafı sosyal değişim için bir araç olarak kullanmaya adadılar. Bruce Davidson, Danny Lyon, Eve Arnold ve Leonard Freed Sivil Haklar Hareketi‘ni belgelerken , Susan Meislas bu kadar çok yara izi bırakan aile içi şiddet döngüsünü kaydetti ve Gilles Peress , 11 Eylül’deki terörist saldırılara cevaben “Here is New York” u organize etti. . 

Magnum fotoğrafçısı Jim Goldberg, çalışmalarını sosyal değişimi savunmak için uzun süredir kullandı. “Kurtlar tarafından büyütülen ve zengin ve fakir , Jim terimini sosyal pratikte ‘önce onun konulara işbirlikçi iş çıkardığımı bile icat edildi,” Hughes diyor. “Jim, kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından evsiz ve risk altında hizmet veren gençlere hizmet vermenin yanı sıra ebeveynlere ulaşma ve onlarla etkileşim kurma konusunda çok düşünceli davrandı.” 

Goldberg, 5 Mayıs’ta, buğday ekme topluluk projesi Houston’ın Üçüncü Koğuşu, bu tarihi mahalleyi inşa eden ve şimdi soylulaştırma tehdidiyle karşı karşıya olan insanlara saygı duruşunda bulunan Colby Deal ile görüşecek . Birlikte, sosyal yardım, etki ve etkinliği değerlendirme ve projenin her seviyesinde ortakların ihtiyaçlarını nasıl karşılayacakları için stratejileri tartışacaklar.

Magnum Photos Presents Storytelling For Impact an Online Seminar 0002
© Thomas Dworzak I Magnum Photos

Hughes, “En iyi uygulamaların el kitabı yok çünkü ulaşmak istediğiniz hedef kitleye, birlikte çalıştığınız topluluğun ihtiyaçlarına ve teşvik etmeye çalıştığınız kamusal söylemlere göre değişiklik gösteriyor” diye ekliyor Hughes. “Geniş bir örnek olay örneği sunacağız ve ilham verici, pratik ve lojistik tavsiyeler sunacağız.”

Yeni bir on yıl ilerledikçe, elimizdeki zorlukların üstesinden gelmek için yeteneklerimizi ve kaynaklarımızı kullanmak için kendimizi sorunlar ve endişelerle çevrili olarak finanse ediyoruz. Hughes, “Çok ihtiyaç var, çok fazla sorun ve endişe var” diyor. “Aramızdaki kim bu kadar çok sorun karşısında hayatı biraz daha iyi hale getirmek için çalışmak istemiyor?”

Magnum Photos tarafından 29 Nisan – 5 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında “Etki İçin Hikaye Anlatma: Toplum odaklı projeler geliştirme” düzenleniyor . Daha fazla bilgi için buraya tıklayın .

Bu etkinlik, Kitap Yayıncılığı ve Fotoğraf Temelleri başlıklı bir dizi çevrimiçi seminerin bir parçasıdır  ve Magnum Photos’un eğitim departmanı Magnum Learn tarafından bir paket halinde sunulmaktadır. Daha fazla bilgi burada

Magnum Photos Presents Storytelling For Impact an Online Seminar 0003
© Rafal Milach / Magnum Photos

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.