Sergiler (Arşiv)

Nasuh Mahruki, Hayatınız En Büyük Maceranız Fotoğraf Sergisi

Bu yıl 50 yaşına giren Mahruki, bu yaşında insanlara ne anlatsa güzel olur diye düşündüğünde ortaya 10 Ekim’de açılacak “Hayatınız En Büyük Maceranız” olsun sergisi çıkmış.

Benim 50. yaş fotoğraf sergimin adı “Hayatınız En Büyük Maceranız Olsun”, 50. yaşta insanlara ne anlatsam en güzeli olur diye düşündüğümde çıktı ortaya. 40. yaşımda melesa “Vatan Yaşla Değil Eylemle Sevilir” çıkmıştı. 6. kitabımdı ve 700 sayfa koca bir kitap yazmıştım. Uzun süredir bunun üzerine düşünüyordum. Hatta bu konuda bir kitapta yazmak istiyorum. Onun üzerine bir çalışma yapıyorum. Sonuçta hayatın çok kıymetli olduğu ve bir kerelik bir fırsat olduğu, bir kerelik bir deneyim olduğu. Bu deneyimi en güzel şekilde yaşamamız gerektiği, hayattan mümkün olduğu kadar çok şey almayı, ondan daha fazlasını geri vermeyi, yaşamın bir deneyim oyunu olduğunu bu deneyimleri çoğaltmak gerektiğini… İnsanın kendisiyle, hayatla, doğayla ilgili, kozmos ile ilgili farkındalığını geliştirebilsin diye bunları anlatmaya çalıştığım bir sergi olacak aslında.

nasuhsergi2

60 fotoğraf kullanacağız. Dünyanın çeşitli yerlerinden, çeşitli aktivitelerinden bir de 5 tane kolaj yaptırıyorum değişik basın küpürlerinden, birtakım ayrı mesajlarda vermek için. Hep özünde söylemeye çalıştığım şey bu bir kerelik bir deneyim bunu dolu dolu yaşamanız en güzeli… Bu çercevede 10 Ekim’de Galeri Lafayette’de buluşacağız sanatseverlerle.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.