Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Nature TTL Yılın Fotoğrafçısı 2021

Her yıl düzenlenen Nature TTL Yılın Fotoğrafçısı yarışmasının kazananları kısa süre önce 2021 için açıklandı. Dünyanın dört bir yanından 8.000’den fazla fotoğraf alındı. Kanadalı fotoğrafçı Thomas Vijayan, tırmandığı ağacın altındaki bir su kütlesindeki yansımasına bakan bir orangutanı betimleyen ‘Dünya Ters Oluyor’ fotoğrafıyla büyük ödülü aldı.

Nature TTL’nin Kurucusu Will Nicholls, “Thomas”ın görüntüsü gerçekten eşsiz ve jürinin hemen dikkatini çekti. Gözden kaçıramayacağınız fotoğraflardan biri. Eşsiz bakış açısı ve kompozisyon, tam olarak neye baktığınızı hemen anlamaya çalıştığınız anlamına gelir.’

‘Bu görüntü benim için çok şey ifade ediyor çünkü şu anda orangutan nüfusu endişe verici bir oranda azalıyor. Ormansızlaşma ve insanlar bunun arkasındaki temel nedenlerdir. Gezegenimiz için önemli bir varlık olan 1000 yaşın üzerindeki ağaçlar palmiye yağı tarlaları için kesiliyor. İnsanlar olarak yağı değiştirmek için birçok alternatif seçeneğimiz var, ancak orangutanların evlerini kaybetmekten başka seçeneği yok. Bu görüntünün başarılı olduğunu görmekten çok mutluyum, çünkü bu bana sorunu daha geniş dünyaya yayma fırsatı veriyor, ”diyor Vijayan kazanan imajı hakkında.

Kazanan fotoğraflardan sizin için derlediğimiz
galeriye ulaşmak için burayı tıklayınız.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Sonraki sayfa
Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.