Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

World Sports Photography Awards 2021

İkinci World Sports Photography Awards 2021 , spor fotoğrafçılığının hikayeler anlatma ve izleyicilerde duygusal bir tepkiyi teşvik etme gücünü sergileyen çok sayıda bireysel spor kategorisinde 26 kazananını açıkladı.

Koronavirüs pandemisinin spor ve dolayısıyla spor fotoğrafçılığı üzerinde çok büyük bir etkisi olduğu için, Dünya Spor Fotoğrafçılığı Ödülleri (World Sports Photography Awards) katılımcılardan arşivlerinde derinlere inmelerini istedi ve havuzu son 25 yılda çekilen herhangi bir görüntüye açtı.

Dünya Spor Fotoğrafçılığı Ödülleri (World Sports Photography Awards) tarafından düzenlenen spor fotoğrafçılığı yarışması, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçıların yanı sıra uzman spor fotoğrafçılığı ajanslarından katılım başına 20’ye kadar fotoğraf göndermeyi memnuniyetle karşıladı. Kazananlar için Jabra gibi yarışmanın ödül ortaklarından çeşitli ödüller verildi. F-stop ve Western Digital.

Kurucu ortak Alan Whiter, bu yılki ödüllerden bahsederken, “spor ve Fotoğrafçılığın uzun ve güçlü bir ilişkisi var. Sporun kalbinde yer alan duygu, atletizm ve odak, fotoğraf yoluyla benzersiz bir şekilde yakalanır ve iletilir. Bunlar, spor disiplinleri arasında ve arkalarında her türden hikaye bulunan harika bir görüntü koleksiyonu.”

Aşağıda paylaşılan Genel İlk 10, Tiger Woods, Lionel Messi, Usain Bolt, Conor McGregor, Simone Biles ve diğerlerinin resimlerini içerir.

World Sports Photography Awards 2021

Altın

World Sports Photography Awards 2021
Odaklanma (2017) | Altın Kazanan James Gourley

Genel Altın ünvanı, profesyonel İspanyol tenisçi Rafa Nadal’ın fotoğrafıyla Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan ünlü spor fotoğrafçısı James Gourley’e verildi. 2017’de Wimbledon’da çekilen fotoğraf, yoğun bir odaklanma anını ve Nadal’ın alnındaki tek bir ter damlasının yakın çekimini yakaladı.

Gümüş

Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 002
Gülümseme (2016) | Gümüş Kazanan Cameron Spencer

Cameron Spencer , Usain Bolt’u Rio de Janeiro Yaz Olimpiyat Oyunları’nda koşarken yakalayan 2016 tarihli The Smile adlı fotoğrafıyla Gümüş ödül aldı . Görüntü ayrıca “Atletizm” kategorisinde Altın ödüle layık görüldü. Spencer altı Olimpiyat Oyunu, dört İngiliz Milletler Topluluğu Oyunu, üç Rugby Dünya Kupası ve diğer birçok uluslararası spor etkinliğini kapsıyor.

Bronz

Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 003
Ateş Hattında (2010) | Bronz Kazanan Mark Pain

2010 yılında fotoğrafçı Mark Pain tarafından çekilen In the Fire Line, Bronz ödülü aldı. Çok ödüllü bir fotoğrafçı ve Nikon İngiltere elçisi olan Pain, 25 yılı aşkın bir süredir spor fotoğrafçılığı yapıyor ve Olimpiyat Oyunları ve Ryder Kupası gibi etkinliklerin yanı sıra futbol ve ragbi Dünya Kupaları, Dünya Şampiyonası atletizm ve daha fazlasını kapsıyor.

Özel Liyakat

Aşağıdaki görseller jüri üyeleri tarafından Özel Başarı Ödülü aldı ve çeşitli spor kategorilerini kapsıyor.

Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 004
Güneşe Karşı Yarış. Paris – Nice Bisiklet Yarışı (2018) | James Starrt
Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 005
Tüm Yıldızların Yıldızı (2020) | Yip Lampson Karmin’in fotoğrafı.
Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 006
Simone Biles Jimnastik Süper Yıldızları’nda (2019) | Marc Aspland
Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 007
Paralimpik Yüzücü (2004) | Bob Martin
Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 008
Bugün Değil (2014) | Daria İsaeva
Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 009
Mallory Franklin İngiliz Slalom Kanocusu (2019) | Richard Pelham
Bunlar Son 25 Yilda Cekilen En Iyi Spor Fotograflari 010
Notorious (2017) | John Barry

Alınan başvurular, burada tam olarak incelenebilecek çeşitli bir panel tarafından değerlendirildi . Farklı spor kategorilerinde kazananların tam listesi, World Sports Photography Awards web sitesinde burada bulunabilir .

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.