Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

ND Awards 2020

Prestijli uluslararası fotoğraf yarışmalarından ND Awards’ın bu yılki kazananları belli oldu.

Prestijli uluslararası fotoğraf yarışmalarından ND Fotoğraf Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu.

Profesyoneller ve amatörler tarafından dünyanın dört bir yanından olağanüstü görüntülerin geldiği bu fotoğraf yarışmasında baş ödülü doğumun geleneksel güzelliği ve kutsallığını anlatan fotoğraf serisiyle İngiliz fotoğrafçı Natalie Lennard aldı.

ND Awards Yılın Fotoğrafçısı 2020

Natalie Lennard
Birleşik Krallık

1600635342a9t7raquadural birthundisturbed natalie lennard
Su doğumunun derin ve ilkel bir geçmişi vardır. MÖ 2700’den itibaren Girit adasındaki Minos halkı, kadınların emeği ve suda doğum yaptığı tapınaklar yarattı. Eski Mısırlılar, seçtikleri rahipleri ve rahibelerini suda doğurdular. Kaliforniya’nın Chumash Kızılderilileri, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’daki Hint kabilelerinin yanı sıra Yeni Zelanda Maorileri ve Pasifik’teki Samoa Halkının sığ okyanus ve nehir ortamlarında doğduğu bilinmektedir. Modern tarihte, aralarında Frederick Leboyer, Michel Odent ve Janet Balaskas’ın da bulunduğu önemli Batılı figürler tarafından uyarlanmış ve popülerlik kazanmıştır.
1600635342uf04nroyal blood birthundisturbed natalie lennard
Prens Edward’ın Kraliçe II. Elizabeth ve Edinburgh Prensi Philip Duke, Buckingham Sarayı Belçika Süitinde doğumu, 10 Mart 1964, İngiltere’deki son kraliyet ev doğumu.
1600635342yfcdoborn of calamity birthundisturbed natalie lennards
Daha çok Calamity Jane olarak bilinen Martha Canary, Amerikalı bir sınır kadını, profesyonel izci ve Amerikan Vahşi Batı’nın en tanınmış kadın kahramanıydı. Vahşi Batı’nın ağır basan, öne çıkan hatırası, doğumun sadece tehlikeli olduğu ve birçok anne ve bebeğin öldüğüdür. Göz ardı ettiğimiz şey, birçok anne ve bebeğin hayatta kaldığıdır. O annelerden biri Calamity Jane’di. İçen, sigara içen, ahlaksız bir hayat yaşayan, çiçek hastalığı olan birçok madenci ile vakit geçiren ve sonunda 50’li yaşlarında genç yaşta ölmüş olan felaket. Yine de, buna rağmen, canını almadan doğum yaptı ve kızları yetişkinliğe kadar hayatta kaldı. Vahşi Batı’nın en büyük kahramanlarını nihai biyolojik kadınlık eyleminde tasvir etmek, bize tarihi Amerikan Batı’sının anlatısına hakim olan baba sesinin ardındaki anne varlığını hatırlatmaya yardımcı olur. Doğum, çoğu zaman her zamankinden daha karmaşık bir şekilde hala gerçekleşiyordu. Büyük felaketin belasında, insanlık hâlâ muktedirdi ve yaşadığı nesiller onun mirasıdır.
16006353422mw19call to prayer birthundisturbed natalie lennard
Bu bebek dünyaya ilk girdiği anda, Müslümanların dua çağrısı olan Ezan, baba tarafından sağ kulağa, sol kulağa İkame fısıldar. Allah’tan başka ilah yoktur; Muhammed, Allah’ın Resulüdür. ” Hastane personelinin herhangi bir muayenesinden veya sözlerinden önce mümkün olan ilk anda yapıldığında, bebeğin duyduğu ilk kelimelerin ezan olduğu şeklindeki İslami ilkeyi izler. Kordon kesilmeden önce yapılır, aynı zamanda bebeğin kendi fizyolojisi için doğanın bilimsel ilkesine saygı duyulur ve kordon beyazlaşana ve bitene kadar tam kan bebeğe doğru akar.
1600635342o90axthe creation of man birthundisturbed natalie lennard
Her yıl en ilkel çevrede geçen bir hikaye olan doğal bir doğumu kutluyoruz. Meryem, Tanrı’nın Oğlu’nu istikrarlı bir şekilde doğurdu, o rezil görüntü, kültürde sayısız şekilde tasvir edildi, dindar olmayanların bile aşina olduğu. Yine de, Julius Garibaldi’nin Meryem ve Yusuf’un bitkin düştükleri 1891’deki tablosunun ötesinde, nasıl oluyor da, doğum biyolojisinin, özellikle Meryem’in, böyle bir ortamın yardımcı olabileceği düpedüz, kendinden geçmiş ilkel içgüdüyle ‘gerçek’ bir tasvirini görmedik. kolaylaştırmak? Diğer memelilerin yanı sıra, loş ve alçak bir ortamda nihai ‘kesintisiz doğumu’ tasvir etmek için evrensel karakterleri kullanma konusundaki tartışmaları riske atmak, modern kadına genellikle doğumda daha azının daha çok olduğunu gösteriyor. İdeal, tabi ki gerçekten doğa ve tıbbın dengesinde yatmaktadır, ancak Meryem’i, Mesih’in Dünya Kenarı’nı aktif olarak katılan bir Yusuf’un sakin ve istikrarlı ellerine getirdiği güçlü bir anda tasvir etmek, kadının alçakgönüllü, yaratıcı gücünün her türlü fikrini protesto eder. Tanrı’nın yaratıcı eli kadar hayranlık uyandıran her şeydir.

Birth Undisturbed

ND Awards Yılın Keşfi 2020

G.B. Smith
Birleşik Devletler

ND Awards
Bay Bridge, MD, ABD

ND Awards çeşitli kategorilerinde dereceye giren fotoğraflardan bazıları…

ND Awards 2020’de dereceye giren diğer fotoğrafları görmek için ND Awards internet sitesini ziyaret edebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.